Jaki materac wybrać dla alergika?

Jaki materac wybrać dla alergika?

Materac – najważniejszy element każdej sypialni

Materac jest stworzony po to, aby zapewnić ciału maksymalny odpoczynek oraz odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Dobrze zaprojektowany i wykonany zapewnia komfortowy, zdrowy i bezpieczny sen. Warto poświęcić więcej uwagi tej decyzji, gdyż odpowiednie podparcie ciała podczas snu jak również dobór odpowiednich materiałów jest inwestycją w nasze zdrowie. Z tych względów zachęcamy do zapoznania się z materacem dostosowanym do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest ważny?

Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin na dobę, co oznacza, że średnio 1/3 życia spędzamy w łóżku. W trakcie snu organizm się regeneruje a zmęczone mięśnie rozluźniają. Dobrze wykonany materac nie tylko zapewni nam regenerację sił, ale zadba o kondycję kręgosłupa przez długie lata. Materac to nie tylko element wyposażenia, mający zapewnić nam wrażenia estetyczne. Jest to przede wszystkim produkt który ma zapewnić Tobie odpowiednio zdrowy i głęboki sen, gdyż od tego zależy nasze zdrowie i samopoczucie każdego dnia. 

Dlaczego materac Antybakteryjny Cooling Gel Memory Foam marki Alergika?

Materac Cooling Gel Memory Foam łączy w sobie dwie bardzo ważne cechy. Dzięki dwu wysoko - elstycznym piankom zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa niezależnie od pozycji snu oraz odpowiednią higienę szczególnie ważną u Alergików, Astmatyków czy też osób z Atopowym Zapaleniem Skóry. 

Pianka żelowa Cooling Gel czym właściwie jest?

Pianka Cooling Gel Memory Foam wysokość 4cm  jest pianką żelową o właściwościach antybakteryjnych mającą za zadanie przeciwdziałać nadmiernej potliwości, zmniejszyć wilgotność w materacu, odprowadzić jej nadmiar na zewnątrz zmniejszając tym samym możliwość rozmnażania się mikroorganizmów oraz bakterii wewnątrz materaca.

Pianka Smart Comfort

Pianka Smart Comfort to druga inteligentna i ergonomiczna pianka wysoko – elastyczna 16cm zapewniająca wysoki komfort użytkowania oraz podstawę materaca. Pianka Smart Comfort zapewnia trwałość i idealną sprężystość materaca przez cały okres użytkowania. Doskonale dopasowuje się do wszystkich rodzajów stelaży również regulowanych dzięki czemu materac będzie nam służył przez bardzo długi okres bez możliwości zapadania się.

Pokrowiec Air Rainbow

Większość dostępnych materacy posiada grube, ciężkie pikowane pokrowce których regularne pranie nie jest możliwe w domowych warunkach i pozostaje nam oddawanie ich do pralni chemicznych co wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz brakiem pokrowca przez co najmniej kilka dni. Takie pokrowce najczęściej oddajemy do pralni raz na kilka lat, co jest wysoce nie higieniczne. Wystarczy spojrzeć jak wygląda pokrowiec podczas co tygodniowej zmiany prześcieradła. W takich pokrowcach w błyskawicznym tempie rozmnażają się roztocza, grzyby oraz pleśnie. Aby zachować higienę materaca potrzebne jest częstsze tak jak w przypadku pościeli pranie pokrowca wierzchniego. Pokrowiec Air Rainbow jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. Bardzo lekki, przewiewny i oddychający pokrowiec składający się z dwóch części zasuwanych na zamek błyskawiczny dla wygodnego zdejmowania do prania nawet w warunkach domowych bez konieczności oddawania go do pralni przemysłowych. Bez trudu mieści się w domowej pralce. Jest to niezwykle ważne w szczególności u osób zmagających się z alergią, astmą czy też atopowym zapaleniem skóry. Dzięki możliwości prania pokrowca w warunkach domowych, możemy to robić dowolnie często a przy tym eliminujemy zagrożenia związane z nadmiarem stosowanej chemii w pralniach przemysłowych.