Opinie o Nas

Chyba każde dziecko ma je w swoim pokoju – pluszaki bo o nich mowa są siedliskiem kurzu i doskonałym mieszkaniem dla bakterii, drobnoustrojów oraz grzybów. Roztocze są najczęstszą przyczyną alergii u dzieci. Katar sienny, zaczerwienione oczka, astma oskrzelowa, problemy skórne, to tylko niektóre objawy alergii . Mały Alergik stawia rodziców przed trudnym dylematem, bo w pokoju dziecka powinno znajdować się jak najmniej przedmiotów mogących wywołać uczulenie.  Co wobec tego zrobić aby nie pozbawić dziecka radości zabawy z pluszakami?

Problem pluszaków jako siedlisko roztoczy zna każda mama małego alergika. Z reguły nie wiemy czy możemy je prać, a jak już to nie wiadomo w jakiej temperaturze. Mrożenie tez jest uciążliwe ponieważ albo zwyczajnie nie mamy miejsca w zamrażalniku, albo po prostu zimą temperatur ujemnych jest coraz mniej.

Co więc za tym zrobić jeżeli chcemy naszemu dziecku podarować przytulankę do zabawy czy też do łóżeczka? Idealnym rozwiązaniem może okazać się przytulanka marki Alergika wykonana ręcznie z barierowego materiału Evolon®, dzięki czemu żadne bakterie, roztocza oraz grzyby nie zagoszczą na stałe w naszej maskotce. Dodatkowo pluszaki z serii Derma Silver wykonane są z materiału Evolon EVO 130 S2 AG z jonami srebra (5%) o właściwościach antybakteryjnych.

Produkty marki Alergika dedykowane są wszystkim dbającym o jakość oraz higienę snu. Antyroztoczowe przytulanki o właściwościach Antybakteryjnych oraz Antyalergicznych wykonane są z rewolucyjnego materiału Evolon®, który został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Radość z przytulania plus bezpieczeństwo naszych dzieci, to priorytety jakie marka Alergika narzuciła sobie podczas tworzenia tych ręcznie wykonanych maskotek.

Pluszaki można prać w temperaturze do 90℃