Opinie o Nas

Pościel antyroztoczowa – czy to sposób na alergię?

kwi 23, 2020 Standard
Pościel antyroztoczowa – czy to sposób na alergię?

Pościel antyroztoczowa – czy to sposób na alergię?

Dokładnie sprzątasz pomieszczenia, aby pozbyć się roztoczy kurzu domowego, ale mimo wszystko objawy alergiczne nasilają się wieczorami i nocą? Wyrzuć używaną do tej pory kołdrę i poduszkę, by zastąpić ją pościelą antyroztoczową. Sprawdź, na czym polega jej działanie i czy faktycznie stanowi barierę ochronną.

Roztocze to nic innego jak drobne pajęczaki, które osiągają różne wymiary. Chociaż niektóre możesz dostrzec gołym okiem, w większości przypadków jest to niewidzialny i – przez to – trudny przeciwnik. O jego obecności można jednak się szybko przekonać – szczególnie w okresie jesienno-zimowym alergicy odczuwają najsilniejsze objawy. Pojawia się katar, duszący kaszel, świąd skóry –głównie w bezpośrednim kontakcie z kurzem domowym albo właśnie podczas snu.

Zwykła pościel to bogactwo roztoczy?

Czy zastanawiało Cię to kiedykolwiek, dlaczego objawy alergiczne występują głównie w nocy uniemożliwiając spokojny sen? Szacuje się, że w zwykłej pościeli może bytować nawet o 10-50% więcej roztoczy niż w normalnych warunkach.

Teoretycznie możesz walczyć z drobnoustrojami m.in. poprzez codzienne wietrzenie pościeli. Nie gwarantuje to jednak 100-procentowej poprawy, dlatego warto rozważyć zmianę kołdry i poduszek na produkty dedykowane alergikom.

Jak działa pościel antyroztoczowa?

Pościel antyroztoczowa to produkt, którego rolą jest zapewnienie bezpiecznego i komfortowego snu. Z założenia taka pościel dla alergików ma odpowiednią konstrukcję – po to, aby stworzyć skuteczną barierę dla roztoczy. Założenia założeniami, ale w wielu przypadkach taka pościel jest antyroztoczowa wyłącznie z nazwy. Aby uniknąć rozczarowania, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zastosowany materiał.

Wielu producentów stosuje w kołdrach i poduszkach specjalne wypełnienie, np. z włókien syntetycznych zawierających składniki blokujące rozwój drobnoustrojów. Alergika idzie jednak o krok dalej – pościel antyroztoczowa bazuje na innowacyjnej tkaninie barierowej Evolon®. Tym co wyróżnia ten materiał jest połączenie włókien, które w mikrowłóknie ułożone są naprzemiennie. Same mikrowłókna są natomiast aż 200-krotnie cieńsze od ludzkiego włosa, a przestrzeń między nimi wielokrotnie mniejsza niż roztocze.

Taka konstrukcja pościeli uniemożliwia przedostawanie się drobnoustrojów, eliminując jednocześnie bezpośredni kontakt ze skórą. Niewątpliwą zaletą pościeli marki Alergika jest fakt że materiał z którego została wykonana uzyskał certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Pościel pościeli nierówna, dlatego wybór przypadkowego produktu może wcale nie rozwiązać problemu z alergią. Warto postawić na nowoczesne artykuły marki Alergika, dzięki którym użytkownik nie musi wybierać między ochroną antyroztoczową a komfortowym snem.