Opinie o Nas
Profilaktyka w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry
sty 1, 2019 Standard
Profilaktyka w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry

Probiotyki w leczeniu skóry atopowej.

Czynniki alergiczne przy AZS

-Alergeny pokarmowe np. mleko, jaja, pszenica, orzechy

-Alergeny wziewne np. odchody roztoczy, pleśń, pyłki, sierść zwierząt

-Mikroorganizmy np. Roztocza, bakterie, grzyby

Do najczęstszych objawów AZS należą: suchość skóry, świąd, zaczerwienienie, zmiany zapalne o charakterze wyprysku, czy też pogrubienia naskórka. Zmniejsza się elastyczność skóry, dlatego skóra jest podatna na mikrourazy i pęknięcia. Niedobór wolnych kwasów tłuszczowych w tym miejscu ułatwia przenikanie alergenów, co prowadzi do nasilenia stanów zapalnych. Osoby ze skłonnością do atopii zwykle doświadczają kilku chorób alergicznych jednocześnie, takich jak: alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa, pokrzywka oraz alergia pokarmowa. Istotne znaczenie w rozwoju i przebiegu Atopowego Zapalenia Skóry mają czynniki środowiskowe, tj. alergeny kurzu domowego – roztocze i ich odchody, sierść zwierząt, pyłki roślin, zarodniki grzybów, pleśni i bakterii.

Kiedy dochodzi do kontaktu skóry osoby chorej na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) z powierzchnią, na której znajdują się roztocza kurzu domowego, patogenne bakterie, grzyby, pleśnie, np. w pościeli, może to skutkować natychmiastową lub opóźnioną reakcją alergiczną, czyli zwiększeniem świądu lub nasileniem rumienia skórnego. Dodatkowo, u chorego mogą pojawić się również  takie objawy jak astma oskrzelowa, czy alergiczny nieżyt nosa. Im większa ekspozycja skóry na alergeny, tym silniejsza reakcja alergiczna.

Dlatego tak ważne w codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i atopowej okazują się kosmetyki z przyjaznymi nam probiotykami (dobroczynnymi bakteriami) odpowiednimi do stosowania zewnętrznego.

ZAWARTE W KOSMETYKACH PROBIOTYKI PRZYWRACAJĄ NATURALNĄ MIKROFLORĘ SKÓRY

- Skóra staje się wyraźnie gładsza i ma zdrowszy wygląd.

- Zawarte w kosmetykach probiotyki tworzą naturalną barierę przed niebezpiecznymi patogenami i alergenami.

- Doskonale sprawdzają się do codziennej pielęgnacji

- Bezpieczne nawet dla bardzo delikatnej i wrażliwej skóry, chronią przed nadmiernym jej przesuszaniem.

- Zapewniają długotrwałą, aktywną ochronę przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów.

Drugą bardzo ważną kwestią jest wyeliminowanie alergenów i patogennych (złych) bakterii z najbliższego środowiska osoby chorej na AZS, które mają właśnie bezpośredni wpływ na zaostrzenie AZS. I tutaj należy zadbać o higienę snu osoby z AZS, oraz odpowiednie bezpieczne środowisko domowe wolne od bakterii grzybów i alergenów.

Odpowiednią higienę snu wolną od bakterii i alergenów można zapewnić stosując antyroztoczową pościel , która zapobiega rozwojowi roztoczy, grzybów i pleśni, a dodatkowo skutecznie chroni nasze drogi oddechowe oraz skórę przed alergenami roztoczy kurzu domowego. To właśnie alergeny kurzu domowego mają szczególny wpływ na przebieg i nasilenie objawów przy atopowym zapaleniu skóry, gdyż znajdują się one w każdym zaułku naszego domu.

   

O bezpieczne środowisko domowe można zadbać stosując tak jak w przypadku kosmetyków , bezpiecznych środków czystości na bazie wody z probiotykami  (niepatogennych i bezpiecznych bakterii), są to najlepsze czyszczące produkty, gwarantujące uzyskanie najwyższej jakości czyszczenie na poziomie mikrobiologicznym. Przy regularnym stosowaniu tych środków, następuje eliminacja chorobotwórczych bakterii, a tym samym zmniejsza się ryzyko infekcji oraz wystąpienia alergii.

Mikrobiologiczne czyszczenie jest pierwszym całkowicie nowym systemem, oferowanym do dogłębnego czyszczenia bez użycia środków żrących, agresywnej chemii i kosztownych nieekologicznych technologii.

Więcej informacji:

Wsparcie w leczeniu AZS

Kosmetyki probiotyczne nowy sposób pielęgnacji skóry

Niwelowanie zanieczyszczeń z siłą mikrobiologii

Jakość probiotyków w życiu człowieka