Opinie o Nas

SPOKOJNY SEN ALERGIKA

cze 22, 2018 Standard
SPOKOJNY SEN ALERGIKA

SPOKOJNY SEN - CZYLI JAK SIĘ WYSPAĆ PRZY ALERGII?                                                                                                                   

Jak się wyspać przy alergii? Alergeny kurzu domowego, czyli roztocze i ich odchody, bakterie, grzyby, pleśnie spędzają nam sen z powiek i to dosłownie. Sen to aż 1/3 naszego życia, dlatego warto zwrócić uwagę na to na czym śpimy i zadbać o higienę naszego snu. Problem ze snem, przemęczenie, alergie, dolegliwości skórne (AZS), stres, to wszystko ma bardzo negatywny wpływ na jakość naszego życia. Każdej nocy gubimy około 1,5 grama martwego naskórka, a to idealna, a zarazem ulubiona pożywka roztoczy, których na podwójnym materacu może żyć nawet kilka milionów osobników. Na jednym centymetrze kwadratowym każdego człowieka znajduje się od 10 do 100 tysięcy bakterii, których znaczna część pozostaje oczywiście w naszych pościelach i materacach. Bakterie i alergeny atakują nasze błony śluzowe, skórę, jak również przedostają się do naszego układu oddechowego wraz z wdychanym powietrzem, to natomiast może prowadzić do zakażenia dróg oddechowych, błon śluzowych, zapalenia skóry, astmy, a nawet do zapalenia oskrzeli oraz płuc.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń jakie czyhają na nas w naszych materacach i łóżkach, a to z jednego prostego powodu, tego co najgorsze po prostu nie widać.

                                                                                   

Jakość naszego snu, a co za tym idzie komfort naszego życia znacznie się poprawia podczas stosowania produktów antyroztoczowych marki Alergika.

Marka ALERGIKA powstała z myślą o nas wszystkich, dla tych z problemami alergicznymi i dla tych co ich nie mają, wszak o higienę spania powinniśmy dbać wszyscy. Pościel antyroztoczowa naszej marki wykonana jest z materiału Evolon® EVO 100 S2 SC Soft Comfort. Niezwykle delikatna i miła w dotyku a co najważniejsze skutecznie chroni przed rozmnażaniem się roztoczy kurzu domowego. Materiał z którego jest wyprodukowana uzyskał Certyfikat ECARF Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami.

   

Produkty marki Alergika zapewniają trwałą ochronę przed dostawaniem się materiału biologicznego do wnętrza pościeli oraz materaca, a tym samym nie dopuszczają do rozmnożenia się tam roztoczy, bakterii, grzybów oraz pleśni.

Pranie kołder czy poduszek należy do rzadkości dlatego warto stosować barierową pościel z certyfikowanych materiałów, która znacznie dłużej spełnia swoje właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz antyroztoczowe. Na szczególną uwagę zasługują dostępne w ofercie pokrowce antyroztoczowe na materac zasuwane na zamek. Specjalna technologia szycia pokrowca zabezpiecza przenikanie alergenów także na szwach oraz w okolicach zamka błyskawicznego.

Jak wiadomo współczesne materace mają nawet do dwudziestu lat gwarancji, trudno jest je wywietrzyć oraz wyprać. Bez profesjonalnych pokrowców barierowych oraz fachowego czyszczenia zadbanie o właściwą higienę naszego materaca w domowych warunkach po prostu nie jest możliwe, pogarsza się jakość naszego snu, a co za tym idzie komfort naszego życia.  Wiele osób cierpiących na poranny katar sienny, złe samopoczucie, bóle głowy nie wie, że może on być spowodowany właśnie alergenami zalegającymi w naszych pościelach i materacach.

Polecamy również zapoznanie się z ofertą materacy Antybakteryjnych marki Alergika

Materac Relax Antibacterial Alergika H2 zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Polecany dla alergików, astmatyków oraz osób z Atopowym Zapaleniem Skóry.

ALERGIKA w trosce o Twój sen