Czym jest Evolon®

Evolon                                               

Evolon® to najnowszej generacji tkanina barierowa produkowana przez francuską firmę Freudenberg, jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Evolon® występuje w kilkudziesięciu wariantach o różnym przeznaczeniu oraz różnym stopniu filtracji. Oznacza to że nie każdy wariant nadaje się na pościel antyroztoczową, oraz nie każda wersja posiada taki sam stopień ochrony przed roztoczami.  Dlatego ważne jest aby wybrać wersję antyroztoczowej pościeli od renomowanych producentów. Marka ALERGIKA jako producent Antyroztoczowej pościeli jest zweryfikowanym odbiorcą oryginalnego materiału Evolon® bezpośrednio od producenta materiału firmy Freudenberg, dzięki czemu mają państwo gwarancję nabycia pościeli oryginalnej z najwyższym stopniem ochrony przeciwroztoczowej zgodnej z państwa oczekiwaniami. Na rynku dostępnych jest coraz więcej zamienników pościeli barierowej występujących pod podobną nazwą np. Evelon których działanie nie tylko jest wątpliwe, ale również może przyczynić się do zaostrzenia alergii oraz astmy. Evolon® powstaje z połączenia włókien ułożonych naprzemiennie w mikrowłóknie, które w zależności od wersji, gramatury oraz przeznaczenia mogą być nawet 200 krotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Kanaliki pomiędzy mikrowłóknami są wielokrotnie mniejsze niż roztocze kurzu domowego i ich odchody. Materiał Evolon® używany do produkcji produktów pościelowych marki Alergika w wersji S2 SC (Soft Comfort) zatrzymuje 100% cząstek większych od 1 mikrometra (μm). Jest to jedna milionowa metra, czy inaczej, jedna tysięczna milimetra, dla porównania odchody roztoczy mają wielkość od 10 do 40 mikrometrów, dlatego materiał stanowi dla nich nieprzepuszczalną barierę. Rewolucyjny materiał Evolon® w odpowiedniej wersji oraz odpowiednio przygotowany jest doskonałym materiałem dla osób uczulonych na roztocza kurzu domowego, alergików, astmatyków czy też osób cierpiących na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS).

W ofercie marki Alergika dostępne są trzy wersje pościeli antyroztoczowej z materiału barierowego Evolon®

Biała podstawowa - pokrowce z tej serii charakteryzują się skuteczną ochroną przeciwroztoczową 

Biała Antybakteryjna z Jonami Srebra AG+ - skuteczna ochrona przeciwroztoczowa oraz działanie antybakteryjne szczególnie ważne przy Atopowym Zapaleniu Skóry

Wersja Boho Style oraz GRAY - pokrowce w wersji kolorystycznej 2w1 to najwyższa jakość pod względem długofalowego zachowania estetycznego wyglądu. Pokrowce w wersji zadrukowanej lub barwionej można stosować również jako poszwy, materiał dzięki specjalnej technologii barwienia nie mechaci się i jest pozbawiony pillingu przez co można go stosować przez wiele lat.

Ważne - marka Alergika jest zweryfikowanym odbiorcą oryginalnych materiałów barierowych (Evolon®) oraz producentem oryginalnych produktów pościelowych pod marką ALERGIKA zgodnie ze specyfikacją alergologiczną.

Oryginalne produkty (pokrowce) w obrębie domeny www.alergika.pl można rozpoznać m.in. po szczelnym zabezpieczeniu taśmy suwakowej taśmą antyroztoczową występujacą po obu stronach zamka błyskawicznego. Dotyczy pokrowców na materace, kołdry i poduszki

Uwaga - materiał barierowy Evolon® występuje w bardzo wielu wariantach o różnym przeznaczeniu oraz różnym stopniu filtracji (bariera ochronna) Gwarancja skutecznej ochrony przeciwroztoczowej obejmuje tylko i wyłącznie produkty zakupione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl

Materiał Evolon®, niepoddawany obróbce chemicznej, stanowi nieprzekraczalną barierę chroniącą przed alergenami roztoczy, oraz przed ich rozmnażaniem się. Ochrona ta jest stała - mimo wielokrotnego prania. Ponieważ materiał nie jest powlekany, pościel nie szeleści, jest bardzo wygodna, oddychająca i miękka. 

Evolon® w wersji stosowanej przez markę Alergika został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Dzięki Evolon® New Generation idealne warunki snu łączą się w jednym materiale. Jego parametry techniczne oraz wymiar jakościowy zapewnią całej rodzinie zdrowy i wygodny sen. Szczególnie osoby z problemami alergicznymi dobrze się wyśpią - i to bez koniecznościwyboru pomiędzy ochroną przeciwko roztoczom a estetycznymi walorami pościeli.

Evolon® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Carl Freudenberg KG, Niemcy . Skuteczność antyroztoczową, jak również właściwości antybakteryjne Evolon® potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami), jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje z różnych krajów: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France),  Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy), Deutsche Montan Technologie  GmbH (Germany), FIATEC (Germany)

Evolon® posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest  wolny od szkodliwych substancji, jest bezpieczny dla zdrowia i może mieć kontakt ze skórą dziecka.

Evolon® został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Właściwości materiału Evolon®:

{hook h="displayThemeCustom1"}

                                                    

Materiał antyroztoczowy – zdolność do zatrzymywania alergenów wynika z  gęstej i zwartej struktury materiału, którego mikrowłókna są 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa, przez co stanowi nieprzepuszczalną barierę dla roztoczy kurzu domowego i ich odchodów.

(Na zdjęciu 200-krotnie powiększony przekrój materiału)

 

    

Materiał antybakteryjny – swoje właściwości antybakteryjne Evolon® zawdzięcza włóknom z dodatkiem jonów srebra, które zapobiegają rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni i alergenów, to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS) i inne schorzenia skórne.

          

Materiał czysty mikrobiologicznie - Evolon® wykonany jest z poliestru, poliamidu i wody. W czasie produkcji nie używa się żadnych szkodliwych substancji,  jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje i laboratoria z różnych krajów.

         

Materiał miękki w dotyku, oddychający i szybko schnący -  budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza, zapewnia to doskonałą gospodarkę wilgocią, materiał absorbuje wodę, a następnie bardzo szybko wysycha.

        

Materiał przyjazny dla środowiska – do produkcji materiału nie używa się żadnych szkodliwych substancji, ani środków chemicznych, jest bardzo trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć ilość odpadów na nasze środowisko. Podlega recyklingowi. Freudenberg producent EVOLONU otrzymał specjalną nagrodę za proces recyklingu wody stosowany w produkcji materiału.

        

Od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów.

Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 95°C  bez utraty właściwości materiału.

                                                                   

Evolon