Opinie o Nas

Czym jest Evolon®

                                               

Evolon® to najnowszej generacji tkanina barierowa produkowana przez francuską firmę Freudenberg, jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Evolon® powstaje z połączenia włókien ułożonych naprzemiennie w mikrowłóknie, które są nawet 200 krotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Kanaliki pomiędzy mikrowłóknami są wielokrotnie mniejsze niż roztocze kurzu domowego i ich odchody. Evolon® w wersji S2 SC zatrzymuje 100% cząstek większych od 0,1 mikrometra (μm)Jest to jedna milionowa metra, czy inaczej, jedna tysięczna milimetra, dla porównania odchody roztoczy mają wielkość od 10 do 40 mikrometrów, dlatego stanowią dla nich nieprzepuszczalną barierę. Rewolucyjny materiał Evolon® to doskonała ochrona przeciwko alergenom wytwarzanym przez roztocze kurzu domowego, a dzięki jonom srebra (5%) jest doskonałym wsparciem dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS).

Evolon® to rewolucyjny materiał przeznaczony dla osób uczulonych na roztocza.
Materiał Evolon®, niepoddawany obróbce chemicznej, stanowi nieprzekraczalną barierę chroniącą przed alergenami roztoczy, oraz przed ich rozmnażaniem się. Ochrona ta jest stała - mimo wielokrotnego prania. Ponieważ materiał nie jest powlekany, pościel nie szeleści, jest bardzo wygodna, oddychająca i miękka.

Dzięki Evolon® New Generation idealne warunki snu łączą się w jednym materiale. Jego parametry techniczne oraz wymiar jakościowy zapewnią całej rodzinie zdrowy i wygodny sen. Szczególnie osoby z problemami alergicznymi dobrze się wyśpią - i to bez koniecznościwyboru pomiędzy ochroną przeciwko roztoczom a estetycznymi walorami pościeli.

                                     

Evolon® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Carl Freudenberg KG, Niemcy . Skuteczność antyroztoczową, jak również właściwości antybakteryjne Evolon® potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami), jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje z różnych krajów: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France),  Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy), Deutsche Montan Technologie  GmbH (Germany), FIATEC (Germany)

Evolon® posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest  wolny od szkodliwych substancji, jest bezpieczny dla zdrowia i może mieć kontakt ze skórą dziecka.

            

Evolon® został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

          

Właściwości materiału Evolon®:

Anytyroztoczowy Anytyroztoczowy
Antybakteryjny Antybakteryjny
Ekologiczny Ekologiczny
Delikatny i lekki Delikatny i lekki
Oddychający Oddychający

Sklep dla alergików

Zmagasz się z nieżytem nosa, duszącym kaszlem, a może ze zmianami skórnymi? Nie śpisz spokojnie, jest Ci niewygodnie i masz potrzebę ciągłego wietrzenia pokoju? Jeśli tak, sprawdź co może Ci zaproponować nasz sklep dla alergików. Doskonale rozumiemy Twoje potrzeby i to, jak czasami trudno jest Ci funkcjonować przez trywialne rzeczy, takie jak kurz czy sierść zwierząt.

Według badań istnieje ścisły związek pomiędzy obecnością roztoczy i ich alergenów, a rozwojem alergii, uczulenia, występowaniem astmy oskrzelowej, alergicznym nieżytem nosa, kaszlem, zmianami skórnymi, bezsennością, zaburzeniem koncentracji czy tak trudnym w wyleczeniu Atopowym Zapaleniem Skóry.

W naszej ofercie znajduje się najlepsza pościel antyalergiczna w dobrej cenie, która pozwoli Ci zmienić Twoje łóżko w przyjazne miejsce do wypoczynku, zawsze pełne świeżości. Wykonana jest ze specjalnego barierowego materiału Evolon®, który zapobiega rozmnażaniu się roztoczy - zapraszamy do zapoznania się z jego wyjątkowymi właściwościami. Jesteśmy producentem oferującym pościele antyroztoczowe nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych. Wybierz więc nasze produkty, by zadbać o komfort snu Twoich dzieci.

Pościele antyroztoczowe, które znajdziesz w naszym sklepie dedykowanym alergikom świetnie sprawdzą się również dla osób cierpiących na Atopowe Zapalenie Skóry. Nasze pościele skutecznie ograniczają kontakt z roztoczami oraz są przyjazne dla podrażnionej skóry.

By Twoja sypialnia stała się oazą odpoczynku mimo Twoich przypadłości, uzupełnij wyposażenie łóżka o materac antyalergiczny o właściwościach antybakteryjnych, który jeszcze bardziej poprawi jakość snu. Sprawdź materace wykonane z tworzyw, które pozwolą Ci unikać czynników zaostrzających Twoje uczulenie i związane z nim dolegliwości.

Dodatkowo, do walki z roztoczami polecamy używanie specjalistycznego odkurzacza zamiast tradycyjnego. Sprawdź, na czym polega jego działanie oraz jakie modele znajdują się w ofercie naszego sklepu i wygrywaj tę walkę każdego dnia!

Szybkoschnący Szybkoschnący
Antyalergiczny Antyalergiczny
Temp. prania 95°C Temp. prania 95°C

                                                    

Materiał antyroztoczowy – zdolność do zatrzymywania alergenów wynika z  gęstej i zwartej struktury materiału, którego mikrowłókna są 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa, przez co stanowi nieprzepuszczalną barierę dla roztoczy kurzu domowego i ich odchodów.

    

Materiał antybakteryjny – swoje właściwości antybakteryjne Evolon® zawdzięcza włóknom z dodatkiem jonów srebra, które zapobiegają rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni i alergenów, to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS) i inne schorzenia skórne.

          

Materiał czysty mikrobiologicznie - Evolon® wykonany jest z poliestru, poliamidu i wody. W czasie produkcji nie używa się żadnych szkodliwych substancji,  jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje i laboratoria z różnych krajów.

         

Materiał miękki w dotyku, oddychający i szybko schnący -  budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza, zapewnia to doskonałą gospodarkę wilgocią, materiał absorbuje wodę, a następnie bardzo szybko wysycha.

        

Materiał przyjazny dla środowiska – do produkcji materiału nie używa się żadnych szkodliwych substancji, ani środków chemicznych, jest bardzo trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć ilość odpadów na nasze środowisko. Podlega recyklingowi. Freudenberg producent EVOLONU otrzymał specjalną nagrodę za proces recyklingu wody stosowany w produkcji materiału.

        

Od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów.

Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 95°C  bez utraty właściwości materiału.