Kosmetyki probiotyczne, nowy sposób pielęgnacji skóry.

                                                     

Dbanie o mikroflorę skóry korzystnie wpływa na prawidłowy metabolizm komórek skóry i hamuje rozwój patogennej flory bakteryjnej.

Używanie kosmetyków, w których zawarte są probiotyki właściwie pielęgnuje skórę. Probiotyki zawarte w kosmetykach pobudzają rozwój prawidłowej mikroflory skóry a co za tym idzie tworzą niewidoczną, ale aktywną barierę między powierzchnią skóry i środowiskiem zewnętrznym; pełnym czynników podrażniających i prowokujących rozwój patogennej flory bakteryjnej.  

Większość kosmetyków, których używamy jest niedostosowanych do naszej skóry!

Wydaje nam się, że ten krem będzie odpowiedni, bo naszym zdaniem mamy skórę suchą, tłustą czy mieszaną. Czy jednak zastanawiamy się co tak naprawdę jest istotne dla naszej skóry?

Skóra jest organem który u każdego wygląda podobnie i spełnia te same funkcje. Trzeba sobie zadać pytanie co powoduje, że określamy rodzaj skóry według określonych typów.

Wpływ na to jaką skórę mamy wynika z czynników wewnętrznych i zewnętrznych. U kobiet dodatkowo wahania hormonalne powodują zmiany jej wyglądu. Szczególnie w ciągu comiesięcznego cyklu miesięcznego. Zazwyczaj jeśli ma nam coś wyskoczyć na twarzy, najczęściej pojawi się tuż przed zbliżającym się okresem. Wahania hormonalne mają znaczny wpływ na skórę. Są też powodem trądziku, który stanowi zmorę wielu osób. Dotyka nas nie tylko w okresie dojrzewania. Często towarzyszy nam przez wiele lat, a niektórzy nie mogą się z nim uporać przez całe życie. Co więc tak naprawdę możemy zrobić by nasz skóra była w jak najlepszej kondycji i wyglądała zdrowo i świeżo?

Powinniśmy brać pod uwagę poziom nawilżenia skóry, poziom łoju jaki znajduje się w naszej skórze, rozmiar porów, grubość warstwy rogowej naskórka, pigmentację skóry, przebarwienia, a z wiekiem także zmarszczki. Wszystkie te elementy wpływają na kondycję naszej skóry. Dodatkowo nieunikniony jest wpływ szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego. Bakterie patogenne (nieprzyjazne dla skóry) są bardziej oporne na czynniki zewnętrzne, co oznacza że bezpieczna i pożądana mikroflora skóry przegrywa z nią walkę. Z tego powodu kondycja naszej skóry jest osłabiona.

 Co zrobić żeby utrzymać skórę nieskazitelną?

 Wiemy już co wpływa na jej uszkodzenia i wygląd, a jak ją chronić, jak o nią dbać?

 Kosmetyki probiotyczne działają w zupełnie inny sposób niż tradycyjne.

      

Podczas gdy dezynfekujemy twarz rano i wieczorem przed nałożeniem kremu ochronnego, serum itp. pozbawiamy naszą skórę  złych jak i dobrych bakterii. Po prostu zmywamy całą mikroflorę z naszej skóry. Wyjaławiamy ją. I co dalej? Nakładamy palcami krem z pojemniczka, czekamy aż się wchłonie, robimy make-up  i jesteśmy gotowe na nowy dzień. A co ze skórą czy rzeczywiście właściwie została potraktowana?

Niekoniecznie. Po pierwsze patogenne bakterie szybciej się rozmnażają i są bardziej oporne niż te tworzące naturalną mikroflorę skóry. Po drugie w kremach które stosujemy nie ma żadnych bakterii chroniących naszą skórę. Co się wiec dzieje ? Oczyszczona skóra jest powierzchnią na którą dostają się szybko patogenne drobnoustroje, rozmnażają się w zawrotnym tempie, zajmują całą powierzchnie skóry i nie dają szans naturalnym mechanizmom obronnym skóry (mikroflorze prawidłowej). Dodatkowo nanosząc kremy, kosmetyki nanosimy na skórę substancje drażniące. To właśnie wiele kosmetyków wywołuje odczyny alergiczne skóry. Źle dobrane kosmetyki podstawowe plus dodatkowo make - up i szkodliwe czynniki zewnętrzne tworzą środowisko niszczące naszą skórę. To wpływa na jej kondycję, wrażliwość, szybkość starzenia się, zmarszczki trądzik itp.

Kosmetyki probiotyczne stanowią nowy nurt w kosmetyce. Teraz zabiegi jak u kosmetyczki będzie można stosować codziennie w domu. A nasza skóra na pewno odwdzięczy się nam zmieniając swój wygląd.

Jak powinny być dobierane kosmetyki?

Przede wszystkim należy zobaczyć skórę z bliska. Jeśli mielibyśmy możliwość przyjrzeć się jej strukturze, porom, zaskórnikom, zmarszczką, przebarwieniom, naczynkom czy przemówiło by to do nas.? Myślę, że zobaczenie na własne oczy jak naprawdę wygląda struktura skóry motywuje do prawidłowego dbania o nią.

1 krok - Powinno wykonać się indywidualne badanie skóry.

2 krok - Powinniśmy na podstawie badania dobrać odpowiednie kosmetyki dla naszej cery.

Ale jak je dobrać?

Tak naprawdę każdy potrzebuje:

  - innego sposobu demakijażu,

  - innego sposobu nawilżania,

  - innego sposobu pielęgnacji w przypadku:

     zmarszczek,

     pajączków,

     trądziku,

     przebarwień,

      zaskórników itd.

I co teraz?

Nas zachwyciło nowatorskie podejście zastosowania kosmetyków  z probiotykami do pielęgnacji skóry. Ma uzasadnione działanie i nie jest tworem marketingowym jak wiele produktów różnych firm, prześcigających się w dodawaniu nowych substancji zapachowych tysiąca zastosowań i prześcigających się w projektowaniu coraz to wymyślniejszych opakowań. Przecież dla skóry ważne jest co jest wewnątrz tych kosmetyków i w jakim stężeniu. A niestety większość kosmetyków szczególnie tych w przystępnych dla przeciętnego zjadacza chleba  posiada ich śladowe ilości. Co za tym idzie, ich działanie jest wątpliwe. Tak naprawdę w obecnym czasie reklama kieruje nami bardziej niż potrzeby naszej skóry. Kupujemy bo myślimy że to dla nas odpowiedni produkt a tak naprawdę chodzimy po omacku i to czy trafimy w odpowiedni krem itp. jest kwestią szczęścia. A jak ma się do tego to czego potrzebuje nasza skóra? - nijak. Zapoznajcie się z działaniem kosmetyków probiotycznych i sami zadecydujcie jak dbać o skórę w prawidłowy dla niej sposób.