Niwelowanie zanieczyszczeń z siłą mikrobiologii

NIWELOWANIE ZANIECZYSZCZEŃ Z SIŁĄ MIKROBIOLOGII

Zaawansowana europejska technologia wykorzystała siły natury do całkowitego usunięcia zanieczyszczeń organicznych z Naszego otoczenia. Połączone zostały niepatogenne bakterie z enzymami najnowszej generacji i z wyjątkowym preparatem myjącym. Uzyskano dzięki temu najlepszy czyszczący produkt, gwarantujący uzyskanie najwyższej jakości czyszczenia na poziomie mikrobiologicznym.. Gdy preparat zostaje użyty jako środek czyszczący to pozostawia miliony mikroskopijnych czyszczących bakterii w szparach i szczelinach, w których zalega brud. Po zakończeniu czyszczenia, bakterie nadal pracują, produkując odpowiedni, pod dane zanieczyszczenie, rodzaj enzymów. W ciągu kilku minut, enzymy zaczynają rozbijać związane łańcuchy małych cząsteczek brudu, oddzielając jedną od drugiej i od powierzchni. Dni, a nawet tygodnie później, te organizmy nadal pracują dla Nas. Będą one kontynuować rozmnażanie się i pochłanianie tłuszczu, białka, skrobi, smarów i innych organicznych zanieczyszczeń, tak długo jak wilgoć i źródło pożywienia są obecne. Przez stopniowe zmniejszenie źródła pożywienia chorobotwórczym bakteriom, ich proces rozwoju zostaje stopniowo zahamowany. Przy regularnym stosowaniu tych środków, następuje eliminacja chorobotwórczych bakterii znacznie zmniejszając tym ryzyko infekcji.

Mikrobiologiczne czyszczenie jest pierwszym całkowicie nowym systemem, oferowanym do dogłębnego czyszczenia bez użycia środków żrących, agresywnej chemii i kosztownych nieekologicznych technologii.

Większość chorobotwórczych bakterii uodpornia się po pewnym czasie na działanie środków dezynfekujących. Preparaty PIP ® nie klasyfikują się do środków dezynfekujących, a rozwiązują problemy, spowodowane przez chorobotwórcze bakterie, w zupełnie inny sposób. Preparaty PIP rozwiązują problemy z patogennymi bakteriami poprzez odebranie im dostępu do podstawowych składników: wilgoci i pokarmu.

Warunki rozmnażania się bakterii: pH: pomiędzy 6,5 - 9 ; temperatura: od 0 do 60 oC ; wilgoć ; pokarm. Czyli wszystko, co w sposób naturalny występuje w otoczeniu. W wypadku, gdy jeden z tych warunków nie jest spełniony - patogenne bakterie nie mogą się rozmnażać , a niepatogenne - formują się w spory.

Użycie mikrobiologicznych czyszczących organizmów niesie ogromne korzyści, w porównaniu do konwencjonalnych środków myjąco - dezynfekujących. Nasze probiotyki są absolutnie przyjazne zarówno dla środowiska jak i dla Ciebie samego. Mikrobiologiczne organizmy przywracają naturalną równowagę w Twoim środowisku i użyte poprawnie powodują, że dezynfekcja jest niepotrzebna. Jest to spowodowane faktem, iż pozostawione resztki zanieczyszczeń, będących w zakresie wpływów enzymów niechorobotwórczych bakterii, zostaną łatwo usunięte podczas następnego mycia.

Przykład działania w porach powierzchni (podłoga)

Każdy z milionów mikrobiologicznych organizmów zamyka cząsteczkę organicznego brudu. Po czym identyfikuje brud i produkuje właściwe enzymy, te reagują i rozbiją brud na małe kawałki, które mogą być pochłonięte przez bakterie. Jedyne produkty tej konsumpcji to tlen i dwutlenek węgla. 


Gdy raz mikrobiologiczny organizm przerobi brud na pokarm, to rośnie do dojrzałości i wtedy dzieli się na dwa organizmy. Proces ten jest powtarzany regularnie tak długo, jak źródło pożywienia (organiczny brud) i wilgoć są dostępne._Po 6 do 12 godzin, wszystkie mikrobiologiczne organizmy, pozostające na podłodze zamykają cząsteczki brudu i rozpoczynają tworzenie kolonii. W zależności od typu źródła pożywienia i ilości wilgoci, każda z tych kolonii może urosnąć do około miliona mikrobiologicznych organizmów. Bez zmartwień, nawet milion organizmów tej kolonii jest mniejszy od wielkości, która może zostać dostrzeżona przez ludzkie oko._Przykład działania w porach powierzchni (podłoga)

 

 

Każdy z milionów mikrobiologicznych organizmów zamyka cząsteczkę organicznego brudu. Po czym identyfikuje brud i produkuje enzymy, które reagują i rozbiją brud na małe kawałki, które mogą być pochłonięte przez bakterie. Jedyne produkty tej konsumpcji to tlen i dwutlenek węgla. Zebrane w głębokich mikroporach podłogi chorobotwórcze bakterie powoli rosną i rozmnażają się. Myjąc konwencjonalnym uniwersalnym środkiem, większość warstwy brudu jest tylko rozciągana, a tłusta warstwa jest zaledwie wyrównana, co sprawa, że jest tylko mniej widoczna. Najlepszy dezynfekujący preparat może zabić większość bakterii na powierzchni i tymczasowo stwarza przyjazne warunki dla wzrostu nowych patogenów. Wybielacz albo środek dezynfekujący nigdy nie docierają do bakterii schowanych głęboko, w mikroporach. Jesteśmy w pułapce niekończącego się cyklu mycia podłóg, które nigdy nie dają się wyczyścić tradycyjnymi metodami.

W pierwszych dniach od zastosowania preparatu PIP, odnotujesz bardzo niewielkie zmiany. Podłoga będzie wyglądała prawie tak samo jak zawsze.Pod koniec pierwszego tygodnia nastąpią znaczące zmiany. W zależności od temperatury, źródła pokarmu i wilgoci, mikrobiologiczny system czyszczący będzie założony i będzie kontrolował najgłębsze pory płytek..Na drugi albo trzeci dzień, w zależności od temperatury, źródła pokarmu i wilgoci, kolonie będą pomyślnie założone i zaczynają pochłaniać trzy czterokrotnie więcej, w stosunku do swojej wagi, organicznego brudu w każdym dwudziestoczterogodzinnym okresie. Niektóre toksyczne chorobotwórcze bakterie zauważą stratę pokarmu i zaczną reagować przez zmniejszanie swojej aktywności i wycofywanie się do stanu, w którym już się nie rozmnażają. Naturalnie ilość cuchnących gazów produkowanych przez te bakterie zostanie zmniejszona. Podłoga nabierze innego wyglądu. Linie fugi nie będą tak ciemne jak były. Jeśli poprowadzisz palcem po kostce, nie będziesz czuł tego osadu, który był kilka dni temu. Będziesz czuł lepszą przyczepność, nawet, po rozlaniu wody na podłodze.

Pod koniec pierwszego tygodnia nastąpią znaczące zmiany. W zależności od temperatury, źródła pokarmu i wilgoci, mikrobiologiczny system czyszczący będzie założony i będzie kontrolował najgłębsze pory płytek

PODSUMOWANIE

Z tych właśnie względów stosowanie preparatów PIP zaczyna się opłacać. Teraz właśnie założyliśmy duże kolonie mikrobiologicznych organizmów w porach podłogi. Lotne cząsteczki tłuszczu dostają się na powierzchnię i migrują do porów podłogi i te właśnie cząsteczki pobudzają nasze mikrobiologiczne organizmy do działania. W regularnym procesie ich konsumpcyjnej aktywności zajmując się zanieczyszczonymi lotnymi składnikami większa część podłogi nabiera właściwości samoczyszczącej. Gdy dochodzi do kontaktu naszego preparatu z zanieczyszczeniem, dogłębne czyszczenie zaczyna się już przed mechanicznym czyszczeniem mopem. Kiedy usuwasz wierzchnią warstwę brudu z podłogi, mikrobiologiczne organizmy pracują pod powierzchnią przetwarzając organiczny brud, przenikający w głąb podłoża.

Warto przeczytać więcej

Powyższy opis działania preparatów serii PIP, przedstawiony został na przykładzie podłóg, ale właściwości preparatów z tej serii pozwalają na ich użycie na każdym rodzaju podłoża (drewno surowe i lakierowane, terakota, tworzywa sztuczne i wiele innych), bez żadnego ryzyka ich uszkodzenia.

Technologia Potrójnego Mikroskopijnego Czyszczenia (TMCT) zapewnia skuteczne działanie czyszczące na mikroskopijnym poziomie:

  1. Biodegradowalne detergenty odtłuszczają powierzchnię.
  2. Szerokie spektrum enzymów trawi i rozkłada biofilm.
  3. Bakterie probiotyczne usuwają resztki zalegającego głęboko brudu.