Opinie o Nas

Wsparcie w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry (AZS)

Atopowe zapalenie skóry to choroba, której pierwsze objawy pojawiają się zwykle we wczesnym dzieciństwie. Jest to choroba przewlekła z charakterystycznymi zaostrzeniami. Do jej objawów należą: suchość skóry, świąd, zaczerwienienie, zmiany zapalne o charakterze wyprysku, czy też pogrubienia naskórka. Zmniejsza się elastyczność skóry, dlatego skóra jest podatna na mikrourazy i pęknięcia. Leczenie atopowego zapalenia skóry jest jednym z większych problemów dwudziestego pierwszego wieku. Przyczyną choroby jest genetycznie uwarunkowana nieprawidłowa budowa bariery naskórka. Niedobór wolnych kwasów tłuszczowych w tym miejscu ułatwia przenikanie alergenów, co prowadzi do nasilenia stanów zapalnych. Osoby ze skłonnością do atopii zwykle doświadczają kilku chorób alergicznych jednocześnie, takich jak: alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa, pokrzywka oraz alergia pokarmowa. Istotne znaczenie w rozwoju i przebiegu atopowego zapalenia skóry mają czynniki środowiskowe, tj. alergeny kurzu domowego – roztocze i ich odchody, sierść zwierząt, pyłki roślin, zarodniki grzybów.

          

ROZTOCZA A ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY (AZS) 

To właśnie alergeny kurzu domowego mają szczególny wpływ na przebieg i nasilenie objawów przy atopowym zapaleniu skóry, gdyż znajdują się one w każdym zaułku naszego domu. Roztocza kurzu domowego żywią się ludzkim naskórkiem, który to bardzo sobie upodobały, gdyż ma dla nich większą wartość odżywczą. Kiedy dochodzi do kontaktu skóry osoby chorej na atopowe zapalenie skóry (AZS) z powierzchnią, na której znajdują się roztocza kurzu domowego, np. w pościeli, może to skutkować natychmiastową lub opóźnioną reakcją alergiczną, czyli zwiększeniem świądu lub nasileniem rumienia skórnego. Dodatkowo, u chorego mogą pojawić się również  takie objawy jak astma oskrzelowa, czy alergiczny nieżyt nosa. Im większa ekspozycja skóry na alergeny, tym silniejsza reakcja alergiczna.

Atopowe Zapalenie Skóry Sklep

ELIMINACJA ROZTOCZY

Osoby chore na AZS powinny zadbać o jak najmniejszy kontakt z roztoczami, dlatego tak ważna jest profilaktyka w walce z alergenami kurzu domowego. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią higienę spania. 

Pościel antyroztoczowa z serii ALERGIKA  jest dedykowana nie tylko alergikom, ale również każdemu, dla którego istotne znaczenie ma zdrowie oraz komfort snu.

Pościel wykonana z barierowego materiału  Evolon® doskonałego dla osób uczulonych na roztocza, wrażliwą skórą skłonną do podrażnień, czy tak trudnym w wyleczeniu Atopowym Zapaleniem Skóry.
Materiał Evolon®, niepoddawany obróbce chemicznej, stanowi nieprzekraczalną barierę chroniącą przed alergenami roztoczy, oraz przed ich rozmnażaniem się. Ochrona ta jest stała - mimo wielokrotnego prania. Ponieważ materiał nie jest powlekany, pościel nie szeleści, jest bardzo wygodna, oddychająca i miękka.

Dzięki Evolon® New Generation idealne warunki snu łączą się w jednym materiale. Jego parametry techniczne oraz wymiar jakościowy zapewnią całej rodzinie zdrowy i wygodny sen. Szczególnie osoby z problemami alergicznymi dobrze się wyśpią - i to bez konieczności wyboru pomiędzy ochroną przeciwko roztoczom a estetycznymi walorami pościeli.