Wsparcie w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry (AZS)

                          

Atopowe zapalenie skóry to choroba, której pierwsze objawy pojawiają się zwykle we wczesnym dzieciństwie. Jest to choroba przewlekła z charakterystycznymi zaostrzeniami. Do jej objawów należą:  suchość skóry, świąd, zaczerwienienie, zmiany zapalne o charakterze wyprysku, czy też pogrubienia naskórka. Zmniejsza się elastyczność skóry, dlatego skóra jest podatna na mikrourazy i pęknięcia. Leczenie atopowego zapalenia skóry jest jednym z większych problemów dwudziestego pierwszego wieku. Przyczyną choroby jest genetycznie uwarunkowana nieprawidłowa budowa bariery naskórka. Niedobór wolnych kwasów tłuszczowych w tym miejscu ułatwia przenikanie alergenów, co prowadzi do nasilenia stanów zapalnych. Osoby ze skłonnością do atopii zwykle doświadczają kilku chorób alergicznych jednocześnie, takich jak: alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa, pokrzywka oraz alergia pokarmowa. Istotne znaczenie w rozwoju i przebiegu atopowego zapalenia skóry mają czynniki środowiskowe, tj. alergeny kurzu domowego – roztocze i ich odchody, sierść zwierząt, pyłki roślin, zarodniki grzybów.

ROZTOCZA A ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY (AZS)

To właśnie alergeny kurzu domowego mają szczególny wpływ na przebieg i nasilenie objawów przy atopowym zapaleniu skóry, gdyż znajdują się one w każdym zaułku naszego domu. Roztocza kurzu domowego żywią się ludzkim naskórkiem, który to bardzo sobie upodobały, gdyż ma dla nich większą wartość odżywczą. Kiedy dochodzi do kontaktu skóry osoby chorej na atopowe zapalenie skóry (AZS) z powierzchnią, na której znajdują się roztocza kurzu domowego, np. w pościeli, może to skutkować natychmiastową lub opóźnioną reakcją alergiczną, czyli zwiększeniem świądu lub nasileniem rumienia skórnego. Dodatkowo, u chorego mogą pojawić się również  takie objawy jak astma oskrzelowa, czy alergiczny nieżyt nosa. Im większa ekspozycja skóry na alergeny, tym silniejsza reakcja alergiczna.

                                                       

ELIMINACJA ROZTOCZY

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Łóżko i znajdujące się na nim prześcieradła, koce, poduszki i kołdra są siedliskiem roztoczy kurzu i ich alergenów, które osiedlają się głęboko we włóknach tkanin. To koszmar alergików, u których sen w takim środowisku może powodować łzawienie oczu, swędzenie skóry, katar oraz duszący kaszel prowadzący do astmy. Aby chronić przestrzeń snu przed alergenami, polecamy korzystanie z naszej antyroztoczowej pościeli barierowej ALERGIKA

, którą znajdziecie w naszym sklepie.

Linia produktów do sypialni marki Alergika powstała  z myślą o osobach cierpiących na różnego rodzaju alergie oraz dolegliwości skórne między innymi na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS), Egzemę, Łuszczycę. Pościel w całości powstaje z barierowego materiału Evolon® S2 SC Soft Comfort który został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Na szczególna uwagę zasługują produkty z serii Derma Silver z Jonami Srebra AG+

Jony srebra ułatwiają życie osobom borykającym się z alergiami a w szczególności tych dotkniętymi Atopowym Zapaleniem Skóry.

Srebro już od bardzo dawna jest stosowane jako środek antybakteryjny. Jego właściwości potwierdza powszechne użycie w branży medycznej oraz wielu innych gałęziach gospodarki. Szczególnie tych mających związek z żywnością, srebro jest obecne w lodówkach, wykorzystuje się je także do produkcji sztućców oraz opakowań. Aby nieco ułatwić życie osobom borykającym się z różnego typu alergiami, jony srebra wprowadzono także do pościeli.

Seria pościeli Derma Silver stała się jedną z najważniejszych tkanin pościelowych oraz pokrowców ochronnych na materac dedykowanych alergikom, astmatykom oraz dotkniętych Atopowym Zapaleniem Skóry.