Kołdra Antyroztoczowa Całoroczna Evolon / Dla alergików

Marka Alergika

Wszystkim osobom zmagającym się z uczuleniem na kurz prezentujemy wyjątkową kołdrę antyroztoczową marki ALERGIKA. Wykonana z unikalnego materiału Evolon® kołdra zapewni zdrowy sen, zapobiegnie gromadzeniu i rozmnażaniu się roztoczy. Skuteczność tkanina zawdzięcza konstrukcji opartej na włóknach 200-krotnie cieńszych od ludzkiego włosa, które stanowią dla alergenów nieprzekraczalną barierę.

281,60 zł
Brutto
Wybierz rozmiar: 140 x 200
Ilość
favorite_border

Raty

Zakupy powyżej 300 zł‚ zapłacisz w ratach dzięki Przelewy24

Nie ma Twojego rozmiaru?

Napisz do nas

KOŁDRA CAŁOROCZNA CIEPŁA

Antyroztoczowa / Antyalergiczna 400g/m2

Nieważne, czy chodzi o uczulenie na sierść, pyłki roślin czy kurz- życie z alergią potrafi być naprawdę uciążliwe. Ciągły katar, podrażnione i łzawiące oczy oraz wysypki to jedne z najłagodniejszych objawów. Kontakt z alergenem może powodować problemy z oddychaniem, a nawet stwarzać sytuacje zagrażające życiu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów medycznych, które łagodzą symptomy. Nie bez powodu mówi się jednak, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Problem z większością alergii polega na tym, że kontaktu z wywołującym ją czynnikiem bardzo trudno jest uniknąć. Najlepszym przykładem może być kurz! Osadza się praktycznie wszędzie a wystarczy najmniejszy ruch w pomieszczeniu, aby wzbić w powietrze gęsty tuman. Dla osób uczulonych na roztocza prawdziwym wyzwaniem są noce. Kołdra, poduszka, prześcieradło to idealne środowisko dla odkładania się kurzu.

Rozwiązaniem, które pomoże w problemach z oddychaniem i zapewni spokojny sen aż do rana może być prezentowana przez naszą firmę kołdra antyroztoczowa dla alergików.

Całoroczna kołdra antyroztoczowa dla dzieci i dorosłych

Roztocza to tak naprawdę mikroskopijne pajęczaki, które żywią się obumierającą materią organiczną. Do rozmnażania się potrzebują przede wszystkim dostępu do pokarmu. Sprzyja im również wilgotne środowisko. Dzięki niewielkim rozmiarom są w stanie szybko się rozprzestrzeniać. Spośród wszystkich alergików to właśnie osoby uczulone na roztocza stanowią najliczniejszą grupę. Typowe objawy to m.in. nieżyt nosa, kaszel, zmiany skórne, zaburzenia koncentracji. Udowodniony został również związek tych organizmów z występowaniem astmy oskrzelowej oraz atopowego zapalenia skóry.
Kołdra przeciw roztoczom o ogromnym stopniu filtracjiKołdra całoroczna marki ALERGIKA posiada budowę barierową, która skutecznie powstrzymuje namnażanie się pajęczaków. Cały sekret tkwi w unikalnej tkaninie Evolon®. Tkanina zbudowana jest z włókien nawet dwieście razy cieńszych od ludzkiego włosa. Ich odpowiednie ułożenie w strukturze materiału tworzy mikroskopijne kanaliki. Dzięki temu pozwalają kołdrze oddychać, a zarazem stanowią nieprzepuszczalną warstwę dla roztoczy. Powierzchnia mikrowłókien zapobiega także osadzaniu się obumarłego materiału organicznego który stanowi główne źródło pokarmu dla żyjących w kurzu pajęczaków. Unikalny układ włókien tkaniny Evolon® jest w stanie zatrzymywać cząstki większe 0,1 mikrometra (μm). Dzięki tkanina nie przepuszcza również produkowanych przez roztocza odchodów. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to właśnie za ich pomocą mogą się przenosić różnego rodzaju choroby.

Kołdra pikowana ultradźwiękowo!

W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku produktów kołdry antyroztoczowe ALERGIKA pikowane są metodą ultradźwiękową.

Co to Oznacza?

Zamiast dziurawić strukturę tkaniny igłami, zgrzewa się ją przez działanie dźwiękami o wysokiej częstotliwości. W ten sposób unika się tworzenia dodatkowych otworów, przez które roztocza mogłyby przenikać do wnętrza kołdry.

Na zdjęciu wersja lżejsza 120g/m2 letnia (dla osób preferujących lżejsze kołdry również jako całoroczne Znajdą ją Państwo pod tym odnośnikiem.

Kołdra letnia

Evolon® to wytrzymały i przyjemny w dotyku materiał. Produkt nie traci swoich unikalnych właściwości wraz z czasem, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Produkcja nie wymaga żadnych chemicznych dodatków. Posiada on wszystkie niezbędne atesty i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Tkaninę charakteryzuje oddychająca struktura która nie gromadzi wilgoci, nie jest powlekana, dlatego nie szeleści i nie mechaci się. Kołdra nie zawiera również żadnych dodatków zapachowych ani środków biobójczych nie jest więc szkodliwa dla środowiska. Użytkownicy kołder antyroztoczowych ALERGIKA nie muszą już wybierać pomiędzy estetyką a skuteczną ochroną przed alergenami. Nasze produkty zapewniają głęboki i zdrowy sen, a przy tym charakteryzują się estetycznym wyglądem.

Tkanina Evolon skutecznie chroni przed alergenami

Dostępne w naszej ofercie kołdry antyroztoczowe dedykowane są osobom, którym uczulenie na roztocza uniemożliwia normalne zasypianie. Można je z powodzeniem stosować w przypadku małych dzieci oraz osób o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze. Jeżeli troszczysz się o zdrowie i komfort swoich bliskich pościel ALERGIKA będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą.

Wypełnienie kołdry

Wypełnienie kołdry stanowi antyalergiczna włóknina silikonowa o grubości 400g/m2. Oddychająca, niezwykle miękka i puszysta. Nie absorbuje wilgoci. Wysoka jakość oraz właściwości antybakteryjne zastosowanego wypełnienia zostały potwierdzone certyfikatem Oeko-Tex 100.

Antyroztoczowa powłokaSzybko wysychaOddychający materiałKołdra delikatna w dotykuKołdra ekologiczna Kołdre całoroczną można prać w temperaturze 60 stopni

Evolon® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Carl Freudenberg KG, Niemcy. Skuteczność antyroztoczową oraz właściwości antybakteryjne Evolon® potwierdzają liczne certyfikaty. Zostały wydane przez TÜV NORD, ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami), jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje z różnych krajów: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France),  Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy), Deutsche Montan Technologie  GmbH (Germany), FIATEC (Germany).

Evolon® został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Evolon® posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest  wolny od szkodliwych substancji, jest bezpieczny dla zdrowia i może mieć kontakt ze skórą dziecka.

Materiał antybakteryjny swoje właściwości antybakteryjne Evolon® zawdzięcza włóknom z dodatkiem jonów srebra (w wersji ALERGIKA DERMA SILVER), które zapobiegają rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni i alergenów. To rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) i inne schorzenia skórne.

Evolon® to materiał czysty mikrobiologicznie - wykonany jest z poliestru, poliamidu i wody. Posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest  wolny od szkodliwych substancji. Nie zawiera kleju, rozpuszczalnika, PCV, ani innych środków chemicznych. Jest bezpieczny dla zdrowia człowieka i środowiska, może mieć kontakt ze skórą dziecka. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje i laboratoria z różnych krajów. Woda wykorzystana do produkcji podlega wielokrotnemu recyklingowi.

Materiał miękki w dotyku, oddychający i szybko schnący budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza, zapewnia to doskonałą gospodarkę wilgocią, materiał absorbuje wodę, a następnie bardzo szybko wysycha. Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).

Materiał antyroztoczowy –  zdolność do zatrzymywania alergenów wynika z gęstej i zwartej struktury materiału. Mikrowłókna są 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa, przez co stanowi nieprzepuszczalną barierę dla roztoczy kurzu domowego oraz ich odchodów.

Ze względu na swoją budowę Evolon® nie potrzebuje żadnych dodatkowych powłok, aby nie przepuścić alergenów. 100% gwarancja dla alergików! W przeciwieństwie do innych produktów antyroztoczowych Evolon® jest miękki i delikatny. Ponadto zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną. Dzięki czemu kołdra wykonana z Evolon® jest wielosezonowa.

Od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów.

Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 60°C bez utraty właściwości materiału.

Podczas prania nie dodawać środków zmiękczających!

W profilaktyce antyroztoczowej rekomendujemy stosowanie antyalergicznych środków czystości na bazie wody z probiotykami. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

Kolor naturalny biały bez dodatku barwników.

Kolor produktu może się różnić od koloru widocznego na zdjęciach - wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej. 

Bezpośrednio od Producenta

Gwarancja 10 lat

(dotyczy zakupów bezpośrednio u producenta marki Alergika)

Alergika - w trosce o Twój sen

Wysyłamy Paczki do Krajów Unii Europejskiej

Więcej informacji o kosztach transportu pod adresem e-mail: kontakt@alergika.pl lub tel. 790897800

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl oraz na innych platformach handlowych są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r.
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione

Kołdra certyfikowana Wysoki standard produktu Materiał Evolon

Nowy
Kolor
Naturalny Biały
Opinie (45)
Ocena