Ręcznik Szybkoschnący (Antyalergiczny)

Marka Alergika

Ręcznik szybkoschnący Evolon® Quick Dry idealnie nadaje się na wyprawy turystyczne, basen, fitness czy do codziennego użytkowania w domu. Jest lekki i kompaktowy, dzięki czemu można go łatwo schować i przenieść. Model wyróżnia się dużą chłonnością przy niewielkich rozmiarach oraz krótkim czasem schnięcia. Wysoka odporność mikrowłókna Evolon® na pranie i wszelkie możliwe uszkodzenia powstające podczas użytkowania sprawia, że ręczniki są bardzo trwałe.

Ważne - wersja materiału Evolon® barwiona w masie. Przed pierwszorazowym użyciem należy przepłukać / przeprać do uzyskania odpowiedniej miękkości.

Kolor Gray

50,68 zł
Brutto
Rozmiar: 45 x 95
Ilość
favorite_border

Raty

Zakupy powyżej 300 zł‚ zapłacisz w ratach dzięki Przelewy24

Nie ma Twojego rozmiaru?

Napisz do nas

RĘCZNIK SZYBKOSCHNĄCY ALERGIKA QUICK DRY

Antyroztoczowy / Antyalergiczny

Ręcznik szybkoschnący marki ALERGIKA został wykonany z rewolucyjnej tkaniny Evolon®, która powstaje z połączenia włókien ułożonych naprzemiennie w mikrowłóknie, które są nawet 200-krotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Jego Jeden metr kwadratowy składa się z 7000 metrów pojedynczego włókna, co sprawia, że pojedyncze włókna Evolonu nie mają końców, a co za tym idzie nie strzępią się, a sam produkt jest niezwykle wytrzymały.

Wyjątkowo chłonny materiał sprawia że ręcznik z niego wykonany może zebrać do 400% własnej masy w odniesieniu do cieczy. Idealny po kąpieli, wysiłku fizycznym oraz w podróży. W przeciwieństwie do frotte jest ultralekki oraz charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia, dzięki czemu nie rozwiną się w nim bakterie, grzyby oraz pleśnie.

Oddychający materiał - budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza.

Ręcznik Evolon® Quick Dry dzięki swym właściwościom szybkoschnącym świetnie sprawdzi się w podróży, na campingu, basenie, plaży oraz na siłowni jako ręcznik treningowy.

Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 95°C bez utraty właściwości materiału.

Ważne - wersja materiału Evolon® barwiona w masie. Przed pierwszorazowym użyciem przepłukać / przeprać do uzyskania odpowiedniej miękkości.

Ręcznik szybkoschnący z mikrowłókien Evolon

Ultralekki i chłonny materiał ręcznika

Ultra lekki, nawet po wchłonięciu wody jest wielokrotnie lżejszy od ręczników frotowych.

Evolon® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Carl Freudenberg KG, Niemcy . Skuteczność antyroztoczową, jak również właściwości antybakteryjne Evolon® potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje z różnych krajów: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France),  Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy), Deutsche Montan Technologie  GmbH (Germany), FIATEC (Germany).

Evolon® został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Evolon® posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest  wolny od szkodliwych substancji, jest bezpieczny dla zdrowia i może mieć kontakt ze skórą dziecka.

Materiał antybakteryjny – swoje właściwości antybakteryjne Evolon® zawdzięcza włóknom z dodatkiem jonów srebra (w wersji ALERGIKA DERMA SILVER), które zapobiegają rozwojowi grzybów i alergenów. To rewolucyjny ręcznik antyalergiczny dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS) i inne schorzenia skórne.

Materiał czysty mikrobiologicznie - wykonany jest z poliestru, poliamidu i wody. Posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że on jest  wolny od szkodliwych substancji. Nie zawiera kleju, rozpuszczalnika, PCV, ani innych środków chemicznych. Jest bezpieczny dla zdrowia człowieka i środowiska, może mieć kontakt ze skórą dziecka. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje i laboratoria z różnych krajów. Woda wykorzystana do produkcji podlega wielokrotnemu recyklingowi.

Materiał miękki w dotyku, oddychający i szybko schnący -  budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza, zapewnia to doskonałą gospodarkę wilgocią, tkanina absorbuje wodę, a następnie bardzo szybko wysycha. Evolon® może wchłonąć do 400% własnej masy w odniesieniu do cieczy.

Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).

Materiał antyroztoczowyzdolność do zatrzymywania alergenów wynika z  gęstej i zwartej struktury płótna, którego mikrowłokna są 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa, przez co stanowi nieprzepuszczalną barierę dla roztoczy kurzu domowego i ich odchodów.

Wysyłamy Paczki do Krajów Unii Europejskiej
Więcej informacji o kosztach transportu pod adresem e-mail: kontakt@alergika.pl lub tel. 790897800

Wszelkie informacje (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl oraz na innych platformach handlowych są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r.
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Nowy
Kolor
Szary
Opinie (16)
Ocena