Opinie o Nas

Antyalergiczny - czy aby na pewno?

cze 1, 2018 Standard
Antyalergiczny - czy aby na pewno?

ANTYALERGICZNY - CZY ABY NA PEWNO?                                                                                                          

Antyalergiczny czy Antyroztoczowy - dowiedz się jak wybrać odpowiedni produkt aby nie wywoływał reakcji alergicznej.
Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych sformułowań byle by zachęcić nas do zakupu właśnie ich produktu. Antyalergiczny, medical, eko, zdrowotny, bezpieczny, to tylko niektóre zwroty, jakie możemy spotkać na opakowaniach interesujących nas produktów. My dzisiaj skupimy się na produktach antyalergicznych typu pościel. Czy poduszka bądź kołdra antyalergiczna naprawdę nie uczuli i nie wywoła reakcji alergicznej? W teorii tak powinno być, ale w praktyce wygląda to niestety nieco inaczej. Najczęściej produkt pościelowy ma wypełnienie lub jest wykonany z poszycia które generalnie ma być antyalergiczne i nie uczulać, powinno być wolne od substancji szkodliwych bezpieczne do kontaktu ze skórą dziecka. Sprawa wygląda jednak o wiele poważniej, ponieważ o ile produkt nie uczula tuż po zakupie, to po jakimś czasie jeżeli nie jest uszyty z odpowiedniego barierowego materiału (a najczęściej niestety nie jest) rozmnożą się tam roztocze w ilościach katastrofalnych dla naszego zdrowia. Katar sienny, kichanie, kaszel, bóle głowy, zmęczenie, bezsenność, to najczęstsze objawy alergii na roztocze kurzu domowego, która w dłuższej perspektywie prowadzić może nawet do astmy. Dlatego wypełnienie jakie znajdziemy w takiej pościeli mimo że nie uczula nie zabezpieczy nas przed przyczyną alergii, którą wywołują właśnie roztocze oraz ich odchody. Jak wiadomo roztocza żywią się białkiem naszego naskórka, którego każdej nocy gubimy około 1,5g. To idealna pożywka dla tych mikroorganizmów, których na materacu może żyć nawet kilka milionów osobników. Skutecznym sposobem na odseparowanie nas, naszych dróg oddechowych, a co najważniejsze zapobiegnięcie przed namnożeniem się roztoczy w naszych łóżkach, pościelach i materacach jest stosowanie pościeli oraz pokrowców z barierowych materiałów antyroztoczowych. Produkty marki Alergika wykonane są z materiału Evolon® o właściwościach antyroztoczowych, antybakteryjnych i antyalergicznych,  produkowanym przez Francuską firmę Froudenberg specjalizującą się w innowacyjnych technologiach. Jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Materiał Evolon®  nie jest tkaniną, to znaczy że nie jest tkany jak w przypadku większości produktów pościelowych. Evolon® powstaje z połączenia włókien  ułożonych naprzemiennie w mikrowłóknie, które są nawet 200-krotnie cieńsze od ludzkiego włosa, kanaliki pomiędzy mikrowłóknami są wielokrotnie mniejsze niż roztocze kurzu domowego i ich odchody. Evolon® zatrzymuje 100% cząstek większych od 1 mikrometra (μm)Jest to jedna milionowa metra, czy inaczej, jedna tysięczna milimetra, dla porównania odchody roztoczy mają wielkość od 10 do 40 mikrometrów, dlatego stanowią dla nich nieprzepuszczalną barierę.  Rewolucyjny materiał Evolon® to doskonała ochrona przeciwko alergenom wytwarzanym przez roztocza kurzu domowego, a to znaczy że jest idealnym materiałem dla osób z alergią na roztocza, astmą czy tak trudnym w wyleczeniu Atopowym Zapaleniem Skóry.

Istotne znaczenie ma nie tylko materiał z którego została wykonana pościel ale również technologia jej wykonania. W przeciwieństwie do tradycyjnych kołder antyalergicznych oraz antyroztoczowych szeroko dostępnych na rynku, kołdry marki Alergika pikowane są ultradźwiękowo czyli bez użycia igieł i nici, technologia ta polega na trwałym zgrzewaniu warstw tkanin za pomocą fal ultradźwiękowych, która nie powoduje żadnych otworów w tkaninie, a tym samym zapewnia jeszcze większą ochronę przed roztoczami i ich alergenami.

   

Skuteczność antyroztoczową, jak również właściwości antybakteryjne Evolon® potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami), jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje z różnych krajów: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France),  Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy), Deutsche Montan Technologie  GmbH (Germany), FIATEC (Germany)

Evolon® posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest  wolny od szkodliwych substancji, jest bezpieczny dla zdrowia i może mieć kontakt ze skórą dziecka.

Materiał antyroztoczowy – zdolność do zatrzymywania alergenów wynika z  gęstej i zwartej struktury materiału, którego mikrowłókna są do 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa, przez co stanowi nieprzepuszczalną barierę dla roztoczy kurzu domowego i ich odchodów.

Materiał antybakteryjny – swoje właściwości antybakteryjne Evolon® zawdzięcza włóknom z dodatkiem jonów srebra (5%), które zapobiegają rozwojowi grzybów i alergenów, to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry (AZS) i inne schorzenia skórne.

Materiał czysty mikrobiologicznie - Evolon® wykonany jest z poliestru, poliamidu i wody. W czasie produkcji nie używa się żadnych szkodliwych substancji,  jest bezpieczny dla człowieka i środowiska. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje i laboratoria z różnych krajów.

Materiał miękki w dotyku, oddychający i szybko schnący -  budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza, zapewnia to doskonałą gospodarkę wilgocią, materiał absorbuje wodę, a następnie bardzo szybko wysycha.

Materiał przyjazny dla środowiska – do produkcji materiału nie używa się żadnych szkodliwych substancji, ani środków chemicznych, jest bardzo trwałym materiałem, który pomaga ograniczyć ilość odpadów na nasze środowisko. Podlega recyklingowi. Freudenberg, producent Evolon®  otrzymał specjalną nagrodę za proces recyklingu wody stosowany w produkcji  materiału.

Od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów.

Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 95°C bez utraty właściwości materiału.

Produkty marki Alergika dedykowane są wszystkim dbającym o jakość oraz higienę snu. Antyroztoczowa pościel o właściwościach Antybakteryjnych, oraz Antyalergicznych wykonana jest z rewolucyjnego materiału Evolon®, który został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.