Opinie o Nas

JAK RADZIĆ SOBIE NA WIOSNĘ

cze 22, 2018 Standard
JAK RADZIĆ SOBIE NA WIOSNĘ

                                                                                                        

Wiosna to okres kwitnienia roślin, który dla alergików jest prawdziwym utrapieniem. Chorzy na alergię cierpią już od lutego. Katar, kaszel, duszności, załzawione oczy, uczucie zmęczenia to najczęstsze objawy reakcji uczuleniowej na pyłki. Nawet co czwarty Polak , może cierpieć z powodu alergii, a zapadalność na choroby alergiczne wzrasta wraz z postępem cywilizacyjnym. Objawy alergii w znacznym stopniu mogą uprzykrzyć nam życie i zamienić najpiękniejsze pory roku w koszmar. Co zrobić, żeby przetrwać?

Jeżeli jesteśmy alergikami, radzenie sobie z alergią wiosenną wywołaną uczuleniem na pyłki kwiatów, drzew, czy traw nie jest łatwe. Nikt przecież nie każe siedzieć nam w domu przez cały ten okres, wszak wiosna to powód do radości, przyroda budzi się do życia, słońce mocniej grzeje, zakładamy lżejsze ubrania. Aby skutecznie radzić sobie z dolegliwościami powinniśmy przestrzegać pewnych zasad:

Już zimą przeprowadzić można immunoterapię, czyli tzw. odczulanie.

Osoby, które  nie mogą być odczulane, powinny zażywać leki działające ogólnoustrojowo, jak i miejscowo, ich zadaniem będzie hamowanie alergii.

W okresie wzmożonego pylenia roślin śledzić dostępne informacje o stężeniu pyłków w powietrzu, w ten sposób można choć częściowo uniknąć narażania się na kontakt z czynnikami wywołującymi przykre objawy.

Ograniczać przebywanie na zewnątrz w godzinach, gdy natężenie pyłków w powietrzu jest największe: między 5 a 8 rano i 17-19 wieczorem, spacerować najlepiej jest w czasie deszczu lub tuż po nim.

Często kąpać domowe zwierzęta, które wychodzą na zewnątrz, ponieważ na ich sierści osadzają się pyłki, które potem są roznoszone po naszym mieszkaniu.

Po powrocie do domu z zewnątrz myć twarz, ręce, przepłukać nos oraz oczy.

Po powrocie ze spaceru zmieniać odzież.

Nie suszyć ubrań, prania na zewnątrz.

Mieszkania wietrzyć bardzo wczesną porą lub późnym wieczorem, nie otwierać okien w samochodzie podczas jazdy - stosowanie dobrych jakościowo oczyszczaczy powietrza pomaga zadbać o jakość powietrza w naszych domach.

Skutecznym wsparciem będzie stosowanie oczyszczacza powietrza, który oczyści nasze mieszkanie z pyłków, które to przedostają się do naszych mieszkań podczas wietrzenia, czy też zostają przenoszone na ubraniach z zewnątrz. Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza dostępne tutaj

Stosowanie się do tych zasad nie wyeliminuje alergii, ale może znacznie przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia w czasie wiosny.