Antyroztoczowa poduszka dla niemowląt płaska - Antyalergiczna

Marka Alergika

W trosce o najmłodszych opracowaliśmy antyroztoczową płaską poduszkę dla niemowlaka. Wykonana z unikalnego materiału Evolon® tkanina zapewni zdrowy sen, zapobiegnie kumulowaniu i rozmnażaniu się roztoczy. Swoją skuteczność tkanina zawdzięcza konstrukcji opartej na włóknach 200-krotnie cieńszych od ludzkiego włosa, które dla alergenów wyznaczają nieprzekraczalną granicę.

69,99 zł
Brutto
Wybierz rozmiar: 40 x 60 płaska dla niemowląt
Ilość
favorite_border

Raty

Zakupy powyżej 300 zł‚ zapłacisz w ratach dzięki Przelewy24

Nie ma Twojego rozmiaru?

Napisz do nas

Płaska poduszka do łóżeczka

Antyroztoczowa / Antyalergiczna

Higiena snu jest bardzo ważna szczególnie małych dzieci. Niemowlaki w pierwszych miesiącach swojego życia mogą spać z przerwami do 18 godzin na dobę. Oczywiście ważna jest ilość snu, ale jeszcze ważniejsza jest jego jakość. Jeśli Twoje dziecko spokojnie prześpi całą noc istnieje duże prawdopodobieństwo, że Tobie też się to uda:)

Wybór właściwej poduszki dla niemowlaka to jeden z elementów które dla rodziców są priorytetem. Przedstawiamy płaską poduszkę 60x40 dla niemowlaków marki Alergika. Doskonale dopasowuje główkę dziecka i chroni jego zdrowie podczas drzemki. Podusia posiada budowę barierową, która skutecznie blokuje namnażanie się pajęczaków.

Płaska poduszka do łóżeczka

Dlaczego jest tak skuteczna w walce z roztoczami?

Sekretem skuteczności jest tkanina Evolon®. Składa się z włókien cieńszych od ludzkiego włosa nawet 200-krotnie. Ich ułożenie w budowie materiału formuje mikroskopijne kanaliki.

Filtracja bakterii w poduszce

Dzięki temu płaska poduszka dla dziecka oddycha, a z drugiej strony gwarantuje nieprzepuszczalną powłokę dla wszelkich roztoczy. Mikroskopijne pajęczaki (roztocza) odżywiają się obumierającą materią organiczną. Do rozmnażania się potrzebują dostępu do pokarmu, sprzyja im także wilgotne środowisko. Roztocza dzięki swoim niewielkim rozmiarom mogą się szybko rozprzestrzeniać.

Uczulenie na roztocza

Najliczniejszą grupą alergików są osoby uczulone właśnie na roztocza. Typowymi objawami są nieżyt nosa, kaszel, zmiany skórne, zaburzenia koncentracji. Został udowodniony także związek tych organizmów z występowaniem astmy oskrzelowej, a także atopowego zapalenia skóry.

Czym jest tkanina Evolon® Unikalny układ włókien 

Evolon® to mocny i miły w dotyku materiał. Jego unikalne cechy nie obniżają się wraz z czasem, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Proces produkcji nie wymaga chemicznych dodatków, dlatego posiada on wszystkie niezbędne atesty i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. 

Tkanina Evolon® jest w stanie blokować cząstki większe 0,1 mikrometra (μm). Dzięki temu nie przepuszcza również tworzonych przez roztocza odchodów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ to właśnie za ich pomocą mogą się przenosić wszelkiego rodzaju groźne choroby.

 Mimo wielokrotnego prania materiał stanowi stałą ochronę. Materiał nie jest powlekany, nie szeleści, jest wygodny, oddychający i miękki.

Płaska poduszka dla niemowlaka, od kiedy można używać?

Płaską poduszkę dla niemowlaka można zastosować już po pierwszym miesiącu życia, wtedy kiedy noworodek zmienia się w niemowlaka.

Niemowlak to dziecko które okres w którym zachodzą najintensywniejsze procesy ma za sobą. W medycznej terminologii można się pogubić, ale można przyjąć, że niemowlakiem jest dziecko które ukończy 28 dni do pierwszego roku życia. Jest to bardzo ważny okres w życiu malca w którym przechodzi kolejne etapy poznawania świata. Poznaje smaki, zaczyna gaworzyć a bardzo często pod koniec pierwszego roku zaczyna wypowiadać pierwsze słowa. Dlatego ten czas w rozwoju dziecka jest równie istotny. Podczas pierwszych miesięcy kształtuje się główka dziecka dlatego wybór poduszki jest bardzo istotny.

Bezpieczna płaska poduszka dla dziecka

Płaska poduszka dla dziecka wypełniona została antyalergiczną włókniną silikonowa wykonana w 100% z włókien silikonowych. Poduszka oddycha, jest miękka i puszysta. Nie absorbuje wilgoci. Wysoka jakość oraz właściwości antyalergiczne zastosowanego wypełnienia zostały potwierdzone certyfikatem Oeko-Tex 100..

Skuteczność Evolon®

Evolon® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Carl Freudenberg KG, Niemcy. Właściwości antybakteryjne oraz efektywność antyroztoczowa potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami), oraz wyniki badań przeprowadzone przez niezależne instytucje z różnych krajów: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France), Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy), Deutsche Montan Technologie GmbH (Germany), FIATEC (Germany).

Nagroda dla Evolon®

Evolon® posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa). Materiał jest wolny od szkodliwych substancji, może mieć kontakt ze skórą dziecka jest gwarancją bezpieczeństwa.

Antybakteryjne właściwości

Zawdzięcza włóknom z dodatkiem jonów srebra (w wersji ALERGIKA DERMA SILVER), które zapobiegają rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni i alergenów. 

Materiał nie zawiera kleju, rozpuszczalnika, PCV, ani innych środków chemicznych.

Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).

Ze względu na swoją budowę Evolon® nie potrzebuje żadnych dodatkowych powłok, aby nie przepuścić alergenów. 100% gwarancja dla alergików! W przeciwieństwie do innych produktów antyroztoczowych Evolon® jest miękki i delikatny. Ponadto zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną.

Od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów.

Materiał można prać w temperaturze 60°C bez obaw o utratę właściwości. Podczas prania nie dodawać środków zmiękczających!

W profilaktyce antyroztoczowej rekomendujemy stosowanie antyalergicznych środków czystości na bazie wody z probiotykami. Więcej informacji znajdziecie państwo tutaj.

Kolor naturalny biały bez dodatku barwników.

Kolor produktu może się różnić od koloru widocznego na zdjęciach-wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej. 

Płaska poduszka dla niemowlaka bezpośrednio od Producenta.

Gwarancja produktu 10 lat (dotyczy zakupów bezpośrednio u producenta marki Alergika)

Wysyłamy Paczki do Krajów Unii Europejskiej
Więcej informacji o kosztach transportu pod adresem e-mail: kontakt@alergika.pl lub tel. 790897800

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl oraz na innych platformach handlowych są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r.
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

  

Nowy
Kolor
Naturalny Biały
Opinie (21)
Ocena