Antyroztoczowy Pokrowiec na Poduszkę z Jonami Srebra AG+

Marka Alergika

Wszystkim osobom zmagającym się z uczuleniem na kurz prezentujemy kolejny wyjatkowy, barierowy pokrowiec antyroztoczowy na poduszkę marki ALERGIKA z jonami srebra. Wykonany z unikalnego materiału Evolon® zapewni zdrowy sen, zapobiegnie gromadzeniu i rozmnażaniu się roztoczy i szkodliwych dla zdrowia bakterii.Skuteczność działania tkaniny opiera się na jej zwartej konstrukcji: włókna 200-krotnie cieńsze od ludzkiego włosa, które stanowią dla alergików nieprzekraczalną barierę.

WSKAZANIA: alergia, astma, atopowe zapalenie skóry (AZS), odleżyny, skóra wrażliwa skłonna do podrażnień, nadmierna potliwość.

ALERGIKA jako wyłączny i jedyny w Polsce i Europie producent antyroztoczowej pościeli z jonami srebra AG+ rekomenduje

80,58 zł
Brutto
Wybierz rozmiar: 40 x 40
Ilość
favorite_border

Raty

Zakupy powyżej 300 zł‚ zapłacisz w ratach dzięki Przelewy24

Nie ma Twojego rozmiaru?

Napisz do nas

POKROWIEC NA PODUSZKĘ Z SERII DERMA SILVER AG+

Antyroztoczowy / Antyalergiczny / Antybakteryjny

Pokrowiec na poduszkę z serii Derma Silver wzbogacony jonami srebra dla osób cierpiących na różnego typu alergie to doskonałe rozwiązanie. Wszyscy wiem jak bardzo uczulenie na kurz utrudnia codzienne życie.  Dla wielu osób już samo przebywanie w niedokładnie odkurzonym pomieszczeniu stanowi poważne zagrożenie. Ogromnym problemem  staje się także spanie - pościel i materace są doskonałym siedliskiem dla gnieżdżących się w kurzu roztoczy. Stanowią one zagrożenie także dla osób które nie zmagają się z uczuleniem. Badania udowodniły, iż mogą one również przenosić niebezpieczne choroby i przyczyniać się do rozwoju astmy oskrzelowej oraz atopowego zapalenia skóry. Można się przed nimi skutecznie chronić wykorzystując antyroztoczowy pokrowiec na poduszkę z serii Derma Silver.

Głównym źródłem pożywienia roztoczy jest obumarły materiał biologiczny, na przykład komórki złuszczającego się naskórka. Nasz pokrowiec na poduszkę dla alergika posiada zwartą i gęstą strukturę włókien, która skutecznie blokuje przedostawanie się ich do wnętrza poduszki. A co za tym idzie pozbawia je pokarmu. Sekretem jego skuteczności jest rewolucyjna tkanina Evolon® wersja S2, której pojedyncze nici są wielokrotnie cieńsze, nawet 200-krotnie od ludzkiego włosa.

Pokrowiec na poduszkę dla alergików - nie tylko skuteczność, ale również bezpieczeństwo

Tkanina Evolon® wersja S2 z jonami srebra, z której wykonane są nasze pokrowce antyroztoczowe na poduszki, jest produkowana w ekologicznych warunkach. Proces przygotowania nie wykorzystuje szkodliwych substancje chemicznych w postaci kleju, rozpuszczalników oraz barwników syntetycznych. Posiada ona
wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty (między innymi prestiżowy Oeko-Tex oraz nagrodę Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami ECARF), dzięki czemu pokrowce stosować można w sypialniach alergików, osób starszych oraz małych dzieci. Są to grupy u których skóra jest bardzo delikatna i przez to
szczególnie narażona na dolegliwości dermatologiczne i reakcje uczuleniowe.

Nasz antyalergiczny pokrowiec na poduszkę z gamy produktów Derma Silver, chroni nie tylko przed roztoczami, ale również zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów, bakterii, pleśni oraz innych alergenów. Z powodzeniem wykorzystać można go w pomieszczeniach, które wymagają zapewnienia szczególnych warunków sanitarnych, na przykład salach szpitalnych dla osób przewlekle chorych.

Pokrowiec na poduszkę z jonami srebra antyalergiczny i antyroztoczowy

Roztocza to tak naprawdę mikroskopijne pajęczaki, które żywią się obumierającą materią organiczną. Do rozmnażania się potrzebują przede wszystkim dostępu do pokarmu, sprzyja im również wilgotne środowisko. Dzięki niewielkim rozmiarom są w stanie szybko się rozprzestrzeniać. Spośród wszystkich alergików to właśnie osoby uczulone na roztocza stanowią najliczniejszą grupę. Do typowych objawów należą między innymi nieżyt nosa, kaszel, zmiany skórne, zaburzenia koncentracji, udowodniony został również związek tych organizmów z występowaniem astmy oskrzelowej oraz atopowego zapalenia skóry.

Antyroztoczowe pokrowce na poduszki – wygoda użytkowania

Evolon® wersja S2 SC Soft Comfort to tkanina bardzo miękka i niezwykle przyjemna w dotyku. U osób o wrażliwej skórze nie będzie ona powodować podrażnień ani otarć. Ponieważ włókna są bardzo cienkie, materiał szybko wysycha. Jego struktura zapewnia również przepuszczalność powietrza na poziomie 20,0 l / (dm2 * min), co skutecznie zapobiega odkładaniu się wilgoci, która tworzy środowisko sprzyjające rozwojowi niektórych szkodliwych dla zdrowia organizmów. Materiał nie jest w czasie produkcji powlekany dodatkowymi substancjami, dlatego nie szeleści i nie przeszkadza w trakcie snu.

Antyroztoczowe pokrowce zakłada się na poduszki wygodnie i bez wysiłku. Wszystkie modele posiadają zamek błyskawiczny, który jest dla żyjących w kurzu mikroorganizmów dodatkową niedogodnością.

Taśma zabezpieczająca jest dodatkową ochroną przed przedostawaniem się alergenów

Pościel Antyroztoczowa w wersji Derma Silver z Jonami Srebra jest dostępna tylko i wyłącznie w sklepie ALERGIKA. Jesteśmy wyłącznym i jedynym producentem na rynku polskim i zagranicznym który uszlachetnia tkaninę Evolon® Jonami Srebra.

Ważne-ALERGIKA jest producentem oryginalnych artykułów pościelowych pod własną marką zgodnie ze specyfikacją alergologiczną.

Oryginalne produkty (pokrowce) w obrębie domeny www.alergika.pl można rozpoznać m.in. po szczelnym zabezpieczeniu taśmy suwakowej taśmą antyroztoczową występującą po obu stronach zamka błyskawicznego.

Uwaga-materiały barierowe stosowane do produkcji pokrowców występują w bardzo wielu wariantach. Mają one różne przeznaczenie oraz odmienny stopnień filtracji. Gwarancja skutecznej ochrony przeciw roztoczowej produktów marki ALERGIKA obejmuje tylko i wyłącznie artykuły zakupione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl

Wymagana częstotliwość prania to 3- 4 razy do roku. Nadaje się do prania w pralce automatycznej z wykorzystaniem dostępnych w sklepach detergentów, nie należy jednak stosować środków zmiękczających. Evolon® wersja S2 Derma Silver jest tkaniną niezwykle wytrzymałą i nawet po wielu praniach nie traci swoich unikatowych właściwości prozdrowotnych.

Przy zalecanej częstotliwości prania Jony Srebra mogą utrzymywać się nawet do 12 lat.

Pokrowce antyalergiczne na poduszki możemy polecić nie tylko alergikom, ale wszystkim entuzjastom wysokiej jakości snu i bezpieczeństwa. Doskonale pasują do domowych sypialni i placówkach służby zdrowia.

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego najistotniejszym elementem w walce z alergią jest profilaktyka, a więc unikanie kontaktu z alergenami. Według lekarzy najczęściej występującą alergią jest alergia na roztocze kurzu domowego. Według badań istnieje ścisły związek pomiędzy obecnością roztoczy i ich alergenów, a rozwojem uczulenia, występowaniem astmy oskrzelowej, alergicznym nieżytem nosa, kaszlem, zmianami skórnymi, bezsennością, zaburzeniem koncentracji czy tak trudnym w wyleczeniu Atopowym Zapaleniem Skóry.

Evolon® to rewolucyjny materiał przeznaczony dla osób uczulonych na roztocza.

Materiał Evolon®, niepoddawany obróbce chemicznej, stanowi nieprzekraczalną barierę chroniącą przed alergenami roztoczy, oraz przed ich rozmnażaniem się. Ochrona ta jest stała - mimo wielokrotnego prania.Ponieważ materiał nie jest powlekany, pościel nie szeleści, jest bardzo wygodna, oddychająca i miękka.

Dzięki Evolon® New Generation idealne warunki snu łączą się w jednym materiale. Jego parametry techniczne oraz wymiar jakościowy zapewnią całej rodzinie zdrowy i wygodny sen. Szczególnie osoby z problemami alergicznymi dobrze się wyśpią - i to bez konieczności wyboru pomiędzy ochroną przeciwko roztoczom a estetycznymi walorami pościeli.

Antyroztoczowe poszewki na poduszki z jonami srebra

Evolon® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Carl Freudenberg KG, Niemcy. Skuteczność antyroztoczową, jak również właściwości antybakteryjne Evolon® potwierdzają certyfikaty wydane przez TÜV NORD, ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami), jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje z różnych krajów: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (France), Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy), Deutsche Montan Technologie GmbH (Germany), FIATEC (Germany)

Evolon® został nagrodzony niezależnym znakiem jakości Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami (ECARF). Ma to na celu pomóc alergikom w wyborze odpowiednich towarów i usług poprzez certyfikowanie jakości produktów i usług zgodnie ze ścisłymi standardami.

Evolon® posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest wolny od szkodliwych substancji, jest bezpieczny dla zdrowia i może mieć kontakt ze skórą dziecka.

Materiał antybakteryjny – swoje właściwości antybakteryjne Evolon® zawdzięcza włóknom z dodatkiem jonów srebra (w wersji ALERGIKA DERMA SILVER), które zapobiegają rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni i alergenów. To rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) i inne schorzenia skórne.

Materiał czysty mikrobiologicznie - wykonany jest z poliestru, poliamidu i wody. Posiada atest Oeko-Tex (norma 100, I klasa), który gwarantuje, że materiał jest wolny od szkodliwych substancji. Nie zawiera kleju, rozpuszczalnika, PCV, ani innych środków chemicznych. Jest bezpieczny dla zdrowia człowieka i środowiska, może mieć kontakt ze skórą dziecka. Potwierdzają to liczne certyfikaty wydane przez niezależne instytucje i laboratoria z różnych krajów. Woda wykorzystana do produkcji podlega wielokrotnemu recyklingowi.

Materiał miękki w dotyku, oddychający i szybko schnący - budowa pojedynczego włókna jest bardzo cienka, a jednocześnie ma bardzo dużą wewnętrzną powierzchnię, co umożliwia przepływ powietrza, zapewnia to doskonałą gospodarkę wilgocią, materiał absorbuje wodę, a następnie bardzo szybko wysycha.

Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).

Materiał antyroztoczowy – zdolność do zatrzymywania alergenów wynika z gęstej i zwartej struktury materiału, którego mikrowłokna są 200 razy cieńsze od ludzkiego włosa, przez co stanowi nieprzepuszczalną barierę dla roztoczy kurzu domowego i ich odchodów.

Ze względu na swoją budowę Evolon®  nie potrzebuje żadnych dodatkowych powłok, aby nie przepuścić alergenów. 100% gwarancja dla alergików! W przeciwieństwie do innych produktów antyroztoczowych Evolon® jest miękki i delikatny. Ponadto zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną.

Od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów.

Pokrowiec stosujemy jako barierę ochronną dla przenikania alergenów z zewnątrz, jak i do wewnątrz poduszki i może być stosowany w wariantach:

1.(poduszka zwykła +pokrowiec ALERGIKA)

2.(poduszka zwykła + pokrowiec ALERGIKA + zwykła poszewka)

Zamek błyskawiczny zabezpieczony od wewnątrz zapewnia dodatkową barierę przed roztoczami.

Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 60°C bez utraty właściwości materiału.

Zalecana częstotliwość prania pokrowca: 2-3 razy do roku.

Podczas prania nie dodawać środków zmiękczających!

W profilaktyce antyroztoczowej rekomendujemy stosowanie antyalergicznych środków czystości na bazie wody z probiotykami. Więcej informacji znajdziecie państwo tutaj.

Kolor naturalny biały bez dodatku barwników.

Kolor produktu może się różnić od koloru widocznego na zdjęciach - wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej. 

Pokrowiec na poduszkę bezpośrednio od producenta

Gwarancja 10 lat

(dotyczy zakupów bezpośrednio u producenta marki Alergika)

Alergika - w trosce o Twój sen

Wysyłamy Paczki do Krajów Unii Europejskiej

Więcej informacji o kosztach transportu pod adresem e-mail: kontakt@alergika.pl lub tel. 790897800

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl oraz na innych platformach handlowych są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r.

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

  

Nowy
Kolor
Naturalny Biały
Czas realizacji
2-4 dni
Opinie (5)
Ocena