Antyroztoczowy Pokrowiec na Materac - Antyalergiczny

Marka Alergika

Wszystkim osobom zmagającym się z uczuleniem na kurz prezentujemy wyjątkowy, barierowy antyroztoczowy pokrowiec na materac marki ALERGIKA. Wykonana z unikalnego materiału Evolon® pościel zapewni zdrowy sen, zapobiegnie gromadzeniu i rozmnażaniu się roztoczy. Swoją skuteczność tkanina zawdzięcza konstrukcji opartej na włóknach 200-krotnie cieńszych od ludzkiego włosa, które stanowią dla alergenów nieprzekraczalną barierę.

178,49 zł
Brutto
Wybierz rozmiar: 60 x 120 x 10
Ilość
favorite_border

Raty

Zakupy powyżej 300 zł‚ zapłacisz w ratach dzięki Przelewy24

Nie ma Twojego rozmiaru?

Napisz do nas

POKROWIEC NA MATERAC

Antyroztoczowy / Antyalergiczny

Uczulenie na kurz może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. U niektórych osób już samo wejście do niedokładnie wysprzątanego pomieszczenia może doprowadzić do wystąpienia silnej reakcji alergicznej. Problematyczne staje się również spanie - materace są doskonałym siedliskiem dla gnieżdżących w kurzu roztoczy. Organizmy te nie są groźne wyłącznie dla ludzi zmagających się z uczuleniem. Badania udowodniły, iż mogą one również przenosić niebezpieczne choroby i przyczyniać się do rozwoju astmy oskrzelowej oraz atopowego zapalenia skóry. Aby się przed nimi chronić, warto stosować najskuteczniejsze metody. Jedną z nich będą prezentowane w naszej ofercie pokrowce antyalergiczne na materac.

Głównym źródłem pożywienia roztoczy jest obumarły materiał biologiczny, na przykład komórki złuszczającego się naskórka. Nasz pokrowiec na materac dla alergika posiada zwartą i gęstą strukturę włókien, która zapobiega przedostawaniu się martwej tkanki do wnętrza posłania, dzięki czemu skutecznie odcina insekty od pokarmu. Sekretem jego skuteczności jest rewolucyjna tkanina Evolon® wersja S2 SC Soft Comfort, której pojedyncze nici są wielokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu budują one siec mikroskopijnych kanalików. Ich otwory stanowią dla roztoczy nieprzepuszczalną barierę, dlatego nie są one w stanie przedostawać się w głąb materaca i tam rozmnażać.

Pokrowiec na materac dla alergików - nie tylko skuteczność, ale również bezpieczeństwo

Tkanina Evolon® w wersji S2 SC Soft Comfort, z której wykonane są nasze pokrowce antyroztoczowe na materac, jest produkowana w ekologicznych warunkach, a w procesie obróbki nie są wykorzystywane żadne szkodliwe substancje chemiczne, takie jak kleje, rozpuszczalniki oraz barwniki syntetyczne. Posiada ona wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty (między innymi prestiżowy Oeko-Tex oraz nagrodę Fundacji Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami ECARF), dzięki czemu pokrowce stosować można w sypialniach alergików, osób starszych oraz małych dzieci, u których skóra jest szczególnie narażona na dolegliwości dermatologiczne i reakcje uczuleniowe.

Nasz antyalergiczny pokrowiec na materac chroni nie tylko przed roztoczami, ale również zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów, bakterii oraz innych alergenów. Z powodzeniem wykorzystać można go w pomieszczeniach domowych oraz tych, które wymagają zapewnienia szczególnych warunków sanitarnych, na przykład salach szpitalnych dla osób przewlekle chorych.

Antyroztoczowy pokrowiec na materac do spania dla alergików marki Alergika

Polecamy również linię materacy antyroztoczowych z serii Antibacterial Cooling Gel Memory Foam marki ALERGIKA które doskonale pasują do naszych pokrowców barierowych. Nasze materace zapewniają doskonałe właściwości antyroztoczowe, antybakteryjne zachowując przy tym wręcz idealne parametry ortopedyczne. Więcej informacji tutaj.

Roztocza to tak naprawdę mikroskopijne pajęczaki, które żywią się obumierającą materią organiczną. Do rozmnażania się potrzebują przede wszystkim dostępu do pokarmu, sprzyja im również wilgotne środowisko. Dzięki niewielkim rozmiarom są w stanie szybko się rozprzestrzeniać. Spośród wszystkich alergików to właśnie osoby uczulone na roztocza stanowią najliczniejszą grupę. Do typowych objawów należą między innymi nieżyt nosa, kaszel, zmiany skórne, zaburzenia koncentracji, udowodniony został również związek tych organizmów z występowaniem astmy oskrzelowej oraz atopowego zapalenia skóry. 

Najwyższy stopień filtracji roztoczy

Pokrowiec antyroztoczowy na materac – wygoda użytkowania

Evolon® w wersji S2 SC Soft Comfort to tkanina bardzo miękka i niezwykle przyjemna w dotyku. U osób o wrażliwej skórze nie będzie ona powodować podrażnień ani otarć. Ponieważ włókna są bardzo cienkie, materiał szybko wysycha. Jego struktura zapewnia również przepuszczalność powietrza na poziomie 20,0 l / (dm2 * min), co skutecznie zapobiega odkładaniu się wilgoci, która tworzy środowisko sprzyjające rozwojowi niektórych szkodliwych dla zdrowia organizmów. Materiał nie jest w czasie produkcji powlekany dodatkowymi substancjami, dlatego nie szeleści i nie przeszkadza w trakcie snu.

Antyroztoczowe pokrowce zakłada się na materac wygodnie i bez wysiłku. Każdy model wyposażony jest w zamek błyskawiczny, który stanowi dla żyjących w kurzu organizmów dodatkową barierę. Wymagana częstotliwość prania to 2-3 razy do roku. Z powodzeniem można dokonać tego w pralce automatycznej i z wykorzystaniem dostępnych w sklepach detergentów, nie należy jednak stosować środków zmiękczających. Evolon® wersja S2 SC Soft Comfort jest tkaniną niezwykle wytrzymałą i nawet po wielu praniach nie traci swoich unikatowych właściwości ani atrakcyjności wizualnej.

Evolon® występuje w kilkudziesięciu wariantach o różnym przeznaczeniu oraz różnym stopniu filtracji. Oznacza to że nie każdy wariant nadaje się na pościel antyroztoczową, oraz nie każda wersja posiada taki sam stopień ochrony przed roztoczami.  Dlatego ważne jest aby wybrać wersję antyroztoczowej pościeli od renomowanych producentów. Marka ALERGIKA jako producent Antyroztoczowej pościeli jest zweryfikowanym odbiorcą oryginalnego materiału Evolon® bezpośrednio od producenta materiału firmy Freudenberg, dzięki czemu mają państwo gwarancję nabycia pościeli oryginalnej z najwyższym stopniem ochrony przeciwroztoczowej zgodnej z państwa oczekiwaniami. Na rynku dostępnych jest coraz więcej zamienników pościeli barierowej występujących pod podobną nazwą np. Evelon których działanie nie tylko jest wątpliwe, ale również może przyczynić się do zaostrzenia alergii oraz astmy.

Ważne - marka Alergika jest zweryfikowanym odbiorcą oryginalnych materiałów barierowych (Evolon®) oraz producentem oryginalnych produktów pościelowych pod marką ALERGIKA zgodnie ze specyfikacją alergologiczną.

Oryginalne produkty (pokrowce) w obrębie domeny www.alergika.pl można rozpoznać m.in. po szczelnym zabezpieczeniu taśmy suwakowej taśmą antyroztoczową występujacą po obu stronach zamka błyskawicznego.

Taśma chroni przed przedostaniem się alergenów  Zamek błyskawiczny w pokrowcu na materac

Uwaga - materiały barierowe stosowane do produkcji pokrowców występują w bardzo wielu wariantach o różnym przeznaczeniu oraz różnym stopniu filtracji. Gwarancja skutecznej ochrony przeciwroztoczowej dotycząca produktów występujących pod marką ALERGIKA obejmuje tylko i wyłącznie produkty zakupione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl

Pokrowce antyalergiczne na materac możemy polecić nie tylko uczulonym na kurz, ale i wszystkim osobom, które cenią sobie wysoką jakość snu oraz bezpieczeństwo. Doskonale sprawdzą się one zarówno w domowych sypialniach jak i placówkach służby zdrowia. Nasze propozycje stosować można zarówno samodzielnie jak i w zestawie ze standardowymi prześcieradłami.

Bariera mikrowłókien pokrowca antyroztoczowego Alergika

Od 2 do 30 razy lżejszy od tradycyjnych materiałów.

Pokrowiec stosujemy jako barierę ochronną dla przenikania alergenów z zewnątrz, jak i do wewnątrz materaca i może być stosowany w wariantach:

1.(materac + pokrowiec ALERGIKA)

2.(materac + pokrowiec ALERGIKA + zwykłe prześcieradło)

Zamek błyskawiczny zabezpieczony od wewnątrz zapewnia dodatkową barierę przed roztoczami.

Możliwość wielokrotnego prania w temperaturze do 95°C bez utraty właściwości materiału.

Zalecana częstotliwość prania pokrowca: 2-3 razy do roku.

Podczas prania nie dodawać środków zmiękczających!

W profilaktyce antyroztoczowej rekomendujemy stosowanie antyalergicznych środków czystości na bazie wody z probiotykami. Więcej informacji znajdziecie państwo tutaj.

Kolor naturalny biały bez dodatku barwników.

Kolor produktu może się różnić od koloru widocznego na zdjęciach - wynika to z różnorodności dostępnego sprzętu komputerowego oraz jego indywidualnych ustawień a w szczególności ustawień monitora i karty graficznej. 

Bezpośrednio od Producenta

Gwarancja 10 lat 

(dotyczy zakupów bezpośrednio u producenta marki Alergika)

Alergika - w trosce o Twój sen

Wysyłamy Paczki do Krajów Unii Europejskiej

Więcej informacji o kosztach transportu pod adresem e-mail: kontakt@alergika.pl lub tel. 790897800

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w sklepie Alergika w obrębie domeny www.alergika.pl oraz na innych platformach handlowych są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r.
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

  

Nowy
Kolor
Naturalny Biały
Opinie (58)
Ocena